Reakce hejtmana Jiřího Čunka na otevřený dopis Ivo Valenty ze dne 14.8.2019

  6.9.2019
Reakce hejtmana Jiřího Čunka na otevřený dopis Ivo Valenty ze dne 14.8.2019

Vážený pane kolego,

reaguji na Váš dopis ze dne 14. srpna 2019, který jste také uveřejnil na Parlamentních listech. Možná se tomu budete divit, ale velmi mě potěšil. Jsem rád, že v něm vyjmenováváte mnohé, co jsem udělal ještě jako starosta Vsetína. Jsou to věci, na které jsem dodnes hrdý.

Především všechny kroky, které jsem udělal směrem k hazardu, směřovaly k jeho omezení. Považuji za nesmyslné, zakázat hazard ve městech, čímž bychom jej vykázali do černého sektoru. Tedy chtěl jsem, aby byl omezen z celého města pouze na jedno místo.

Mnozí vědí, jak vypadal a v jakém stavu byl rozpadající se Lidový dům, ze kterého padaly kusy atiky na chodník a ohrožovaly tak život a zdraví občanů, a jeho zabezpečení stálo hodně peněz. Tato budova byla vybrána i s ohledem na dostatečnou vzdálenost od obytných domů, přehledné okolí s možností kontroly městskou policií a kamerovým systémem. Nový nájemce tak věděl, že se bude podílet na financování jeho rekonstrukce.

Zároveň jsem to byl já, kdo se rozhodl v roce 1999 vydat tento dům zástavnímu věřiteli. Po 17 letech soudů nejen tento, ale i všechny ostatní objekty v hodnotě více než 130 milionů korun městu zůstaly.

Chápu tedy Vaše roztrpčení, a to především proto, že si velmi dobře pamatuji, jak jste na mě dlouho před vyhlášením soutěže čekal více, než dvě hodiny na letišti, s tím, že se mnou chcete mluvit a vezmete mě z Prahy do Kunovic, a já nebudu muset jet vlakem. V letadle jste se mě při dobrém kubánském rumu zeptal, zda by bylo možné, abyste provozovatelem hazardu v Lidovém domě byl Vy. Moje odpověď byla jasná, když vyhrajete soutěž, tak ano. Samozřejmě jste mě učinil neodolatelnou nabídku, kterou jistě znáte z prvoligových fotbalových soutěží s rozhodčími, za kterou jste byl také odsouzen, bohužel však já, prvoligovým fotbalovým rozhodčím s morálkou páté cenové kategorie nejsem, tak jsem Vás odkázal na to, že zakázku získáte zcela poctivě, ale musíte dát nejvyšší nabídku.

Tak se také stalo, utkali jste se. Internetová aukce byl pro mě největší adrenalin, protože Vy provozovatelé hazardu jste začali s cenou pronájmu na cca 3 milionech a skončili téměř na 6 milionech korun. Bohužel jste o cca 200 tisíc prohrál. Chápu, že se na mě i pro takovou drobnost s ohledem na Vaše podnikání můžete zlobit.

K meritu věci pouze uvádím, že dnes již, doufám, všichni vědí, že Zlínský kraj v oblasti poskytování sociálních služeb nic neruší, kraj stále zodpovídá za sociální služby, kraj je stále vlastní a kraj ani nenaznačil, že chce něco privatizovat. Je tedy zbytečné Vám odpovídat, protože náš postoj již znáte a jistě chápete, že všechno ostatní byla z Vaší strany pouze politická hra. V tom Vám bránit samozřejmě nemůžeme. V politice to bývá tak, že se lže, fabuluje a my se s tím musíme vyrovnat, i když se s tím nechceme smířit.

Jiří Čunek

hejtman Zlínského kraje

 

Dokumenty ke stažení

.pdf Reakce hejtmana Jiřího Čunka na dopis Ivo Valenty ze dne 14_8_2019 391,68 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap