Radní schválili vypracování strategie silničního provozu ve Zlínském kraji

1.6.2012

ZLÍN – Uzavření smlouvy o dílo mezi Zlínským krajem a Centrem dopravního výzkumu v Brně schválili na svém minulém zasedání krajští radní. Představitelé jednotlivých krajů jsou totiž povinni zabezpečit ve svých regionech realizaci celostátní strategie bezpečnosti silničního provozu s cílem rapidně snížit počet smrtelných úrazů na silnicích. Toto usnesení schválila vláda v srpnu loňského roku.

Celostátní strategie je zaměřena na období let 2011 – 2020. Jejím zpracovatelem je taktéž Centrum dopravního výzkumu Brno.

„Rozhodli jsme se uzavřít smlouvu s touto společností kvůli zajištění provázanosti krajské strategie BESIP se strategií národní. Úzce budeme spolupracovat také se složkami policie, Celní správy, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje, Ředitelstvím silnic a dálnic, krajským koordinátorem BESIP, s městy a obcemi a s dalšími zainteresovanými složkami,“ vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, zodpovědný za oblast dopravy.

Zpracovala: Helena Mráčková

1. 6. 2012

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.