Radní schválili vypracování strategie silničního provozu ve Zlínském kraji

1.6.2012

ZLÍN – Uzavření smlouvy o dílo mezi Zlínským krajem a Centrem dopravního výzkumu v Brně schválili na svém minulém zasedání krajští radní. Představitelé jednotlivých krajů jsou totiž povinni zabezpečit ve svých regionech realizaci celostátní strategie bezpečnosti silničního provozu s cílem rapidně snížit počet smrtelných úrazů na silnicích. Toto usnesení schválila vláda v srpnu loňského roku.

Celostátní strategie je zaměřena na období let 2011 – 2020. Jejím zpracovatelem je taktéž Centrum dopravního výzkumu Brno.

„Rozhodli jsme se uzavřít smlouvu s touto společností kvůli zajištění provázanosti krajské strategie BESIP se strategií národní. Úzce budeme spolupracovat také se složkami policie, Celní správy, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje, Ředitelstvím silnic a dálnic, krajským koordinátorem BESIP, s městy a obcemi a s dalšími zainteresovanými složkami,“ vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, zodpovědný za oblast dopravy.

Zpracovala: Helena Mráčková

1. 6. 2012