Radní schválili rozdělení 2 milionů korun na projekty v oblasti mládeže a sportu

13.7.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení celkem 2 milionů korun na 78 konkrétních jednorázových projektů v oblasti mládeže a sportu, které se uskuteční v druhém pololetí letošního roku, schválili v pondělí krajští radní.

„Cílem krajského dotačního programu, ze kterého budou tyto finanční prostředky přiděleny, je podpora sportovních a volnočasových aktivit ve Zlínském kraji, vedoucí ke zvýšení sportovní úrovně dětí a mládeže,“ řekl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Mezi podpořenými projekty jsou například Mezinárodní atletický mítink Zlín, Běh rodným krajem Emila Zátopka v okolí Rožnova pod Radhoštěm, Kroměřížský mezinárodní taneční festival, Mezinárodní turnaj mládeže ve stolním tenisu Satelit v Hluku nebo Velká cena Zlína v kolové.

„Jedná se o akce jak regionálního, tak i nadregionálního charakteru. O dotaci si v rámci tohoto dotačního programu mohly zažádat právnické osoby vyjma obcí a svazku obcí a organizací zřizovaných Zlínským krajem,“ upřesnil Tomáš Duda, vedoucí oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů krajského úřadu.

13. 7. 2020

Zpracoval: Jan Vandík

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686