Radní schválili přes dva miliony na regionální kulturní akce

23.6.2022
Radní schválili přes dva miliony na regionální kulturní akce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní schválili dotace na 42 regionálních kulturních akcí, které se uskuteční od července do prosince letošního roku. Dalších 8 akcí navrhují ke schválení Zastupitelstvu Zlínského kraje. Nyní rozdělují částku přesahující dva miliony korun z celkových pěti milionů vyčleněných k tomuto účelu pro letošní rok. V prvním kole, které se vztahovalo na období leden až srpen, už byly uvolněny tři miliony.

„Každý, kdo dělá něco do kultury, mohl podat žádost: kulturní organizace, města, obce, spolky i fyzické osoby. Všechny žádosti hodnotila komise a podle přiděleného počtu bodů bylo určeno pořadí jednotlivých akcí. Jejich podpora se pohybuje v rozmezí od deseti do šedesáti tisíc korun,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za kulturu a školství.

Mezi podpořenými regionálními akcemi jsou například Letní filmový festival na Rožnovsku, Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině, festival Písní a tancem Luhačovice, Svatováclavské slavnosti v Napajedlích, 22. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice, Vsetínský jazzový festival, koncertní cyklus Bacha na Mozarta, přehlídka Slovácko v tanci a další.

Zpracovala: Helena Mráčková

23. 6. 2022