Radní Miroslav Kašný bude zastupovat zájmy kraje při budování Muzea totality

  13.2.2018
Radní Miroslav Kašný bude zastupovat zájmy kraje při budování Muzea totality

ZLÍN – Rada Zlínského kraje se seznámila se Studií využití bývalé věznice v Uherském Hradišti, kterou zadal ke zpracování Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Rada zároveň oficiálně pověřila radního pro kulturu Miroslava Kašného, aby na pracovních jednáních týkajících se snahy o vybudování tzv. Muzea totality vyjadřoval stanovisko Rady Zlínského kraje.

„V tuto chvíli máme v rukou studii, která představuje 9 konkrétních variant řešení areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Rada kraje nemá problém s žádnou z navržených možností, avšak nedoporučujeme realizaci pouze tzv. Nulové varianty, která počítá pouze s umístěním Muzea totality při odborném zakonzervování zbylých prostor areálu a zastavení procesu jeho stavební degradace,“ sdělil radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

O vhodnosti a reálnosti jednotlivých variant bude radní Miroslav Kašný jednat se zástupci Ministerstva financí, Ministerstva kultury a Ministerstva spravedlnosti ČR, dále se zástupci města Uherské Hradiště a Okresního soudu v Uherském Hradišti.   

„Budeme upřednostňovat variantu, která do objektu umisťuje kromě samotného Muzea totality také státní úřady a může tak být efektivně využito stávajících prostor například k archivním účelům bez nutnosti přístavby,“ dodal radní Miroslav Kašný.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 

13. 2. 2018

 

Další informace:
Renata Janečková       
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161                                

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.