Rada Zlínského kraje se seznámila s projekty města Vsetín

2.6.2021
Rada Zlínského kraje se seznámila s projekty města Vsetín

ZLÍNSKÝ KRAJ – Společné jednání Rady Zlínského kraje a vedení města Vsetín se uskutečnilo ve čtvrtek 27. května ve Vsetíně v prostorách tamního Podnikatelského inkubátoru. Hlavními body diskuse byly plánovaná modernizace Vsetínské nemocnice a vybudování nového dopravního terminálu.

„V kritické době pandemie, kdy jsme se ve Zlínském kraji potýkali s kapacitou lůžek na jednotkách intenzivní péče, sehrála Vsetínská nemocnice velmi důležitou roli, když přijímala pacienty z ostatních nemocnic. Za to bych chtěl vedení nemocnice moc poděkovat," vyzdvihl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Podle plánu investičního rozvoje je nutná modernizace hemodialyzačního střediska a nefrologické ambulance, které působí v pavilonu C (stará interna). Nevyhovující je také stav některých oddělení, které se nacházejí v budově B. Stav gynekologicko-porodnického oddělení či dialýzy si radní na místě také prohlédli.

„Vlastníkem nemocnice je sice Zlínský kraj, ale nachází se na území města a je pro nás velmi důležité, aby byla našim občanům zajištěna dostupná a kvalitní zdravotní péče. Je naším cílem podpořit nemocnici a usilovat o to, aby byla modernizována," dodal starosta města Vsetín Jiří Růžička.

Krajští radní se seznámili také s dalšími projekty, které město Vsetín připravuje. Na podzim by měly začít práce na výstavbě nového dopravního terminálu, který bude integrovat železniční dopravu s autobusovou a ostatní silniční. Město na projektu spolupracuje se Správou železnic, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje a dalšími zainteresovanými partnery. Práce by měly být hotové do konce roku 2024.

Soňa Ličková
577 043 190, 602 671 376