Rada Zlínského kraje se seznámila s projekty města Vsetín

  2.6.2021
Rada Zlínského kraje se seznámila s projekty města Vsetín

ZLÍNSKÝ KRAJ – Společné jednání Rady Zlínského kraje a vedení města Vsetín se uskutečnilo ve čtvrtek 27. května ve Vsetíně v prostorách tamního Podnikatelského inkubátoru. Hlavními body diskuse byly plánovaná modernizace Vsetínské nemocnice a vybudování nového dopravního terminálu.

„V kritické době pandemie, kdy jsme se ve Zlínském kraji potýkali s kapacitou lůžek na jednotkách intenzivní péče, sehrála Vsetínská nemocnice velmi důležitou roli, když přijímala pacienty z ostatních nemocnic. Za to bych chtěl vedení nemocnice moc poděkovat," vyzdvihl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Podle plánu investičního rozvoje je nutná modernizace hemodialyzačního střediska a nefrologické ambulance, které působí v pavilonu C (stará interna). Nevyhovující je také stav některých oddělení, které se nacházejí v budově B. Stav gynekologicko-porodnického oddělení či dialýzy si radní na místě také prohlédli.

„Vlastníkem nemocnice je sice Zlínský kraj, ale nachází se na území města a je pro nás velmi důležité, aby byla našim občanům zajištěna dostupná a kvalitní zdravotní péče. Je naším cílem podpořit nemocnici a usilovat o to, aby byla modernizována," dodal starosta města Vsetín Jiří Růžička.

Krajští radní se seznámili také s dalšími projekty, které město Vsetín připravuje. Na podzim by měly začít práce na výstavbě nového dopravního terminálu, který bude integrovat železniční dopravu s autobusovou a ostatní silniční. Město na projektu spolupracuje se Správou železnic, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje a dalšími zainteresovanými partnery. Práce by měly být hotové do konce roku 2024.

 

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-2930.jpg
img-2971.jpg
img-2980.jpg
img-3194.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap