Rada schválila zahájení zakázky na zpracování studie na modernizaci a dostavbu KNTB

  26.11.2019
Rada schválila zahájení zakázky na zpracování studie na modernizaci a dostavbu KNTB

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zahájení veřejné zakázky na komplexní zpracování studie na modernizaci a dostavbu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně schválili krajští radní. Zakázka bude realizována formou otevřeného nadlimitního řízení včetně zadávací dokumentace. Její předpokládaná hodnota činí 7 milionů korun včetně DPH.

„Zásadně s odsouhlasením takovéto studie nesouhlasím, protože je to nesmyslný alibismus a pouze způsob odkladu výstavby nové nemocnice. Každý, kdo někdy něco rekonstruoval, ví, že výstavba nemocnice na zelené louce je mnohokrát jednodušší, levnější, modernější, pro pracovníky i pacienty komfortnější než za provozu rekonstruovat a bourat staré objekty. Při rekonstrukci nelze vždy garantovat kvalitní péči a léčbu pacientů, vždy je to nějaký odborný kompromis, vždy se zhorší ekonomika nemocnice a pacienti začnou vyhledávat jiná, dokonalejší zařízení,“ okomentoval zadání studie hejtman Jiří Čunek a dodal: „Stavební inženýři s letitou praxí a majitelé stavebních firem nás upozornili, že takováto rekonstrukce KNTB bude trvat nejméně 15 let. A výsledek nebude nikdy tak dobrý, jako nemocnice nová. Přesto všechno jsem povinen respektovat rozhodnutí zastupitelstva a tuto studii musíme zadat. Dopadneme jako brněnské nádraží, neschopní politici požadují stále nějaké studie do šuplíku a nádraží je v nedohlednu. Ovšem, když se nejezdí, tak se dá jít pěšky, ale když se neléčí, tak se umírá.“

Před přípravou zadávací dokumentace transparentně proběhly tzv.  tržní konzultace ke zjištění informací od potenciálních dodavatelů, které by mohly mít vliv na obsah a způsob zadání. Po jejich vyhodnocení bylo zadání znovu formulováno a byly připraveny podklady o stavu budov a inženýrských sítí v areálu KNTB. Termín realizace se předpokládá od dubna do října 2020.

„Studie má obsahovat zejména stavební řešení areálu, harmonogram výstavby s podmínkou průběžného poskytování zdravotní péče, návrh medicinského modelu, návrh majetkoprávního řešení, stanovení nákladů a investičního modelu postupné modernizace nemocnice,“ vyjmenoval Jiří Sukop, náměstek hejtmana s tím, že hodnotící kritéria zakázky jsou nabídková cena, kvalifikace a zkušenosti realizačního týmu.

26. 11. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap