Rada schválila opravy ve školách zřizovaných krajem

  29.7.2022
Rada schválila opravy ve školách zřizovaných krajem

Ještě v letošním roce bude na Tauferově střední odborné škole veterinární Kroměříž opravena odborná učebna laboratorní techniky, na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště projdou rekonstrukcí dva objekty WC a v areálu Středního odborného učiliště Uherský Brod na ulici Vazová se rekonstrukce dočká kanalizace.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tři investiční záměry na školách, jejichž zřizovatelem je Zlínský kraj, schválili krajští radní. Všechny budou realizovány ještě v letošním roce a vyžádají si celkové náklady ve výši 4,3 milionu korun.

Na Tauferově střední odborné škole veterinární Kroměříž proběhne komplexní oprava odborné učebny laboratorní techniky. Ta byla vybudována před více než šedesáti lety a je tak už morálně i funkčně zastaralá. Slouží k teoretické i praktické přípravě žáků. „K opravě učebny se přistoupí i proto, že její původní řešení a elektroinstalace by neumožňovaly bezpečné a funkční využití nového přístrojové vybavení, které se škole podařilo pořídit v rámci projektů. Jedná se například o hematologický a biochemický analyzátor, centrifugy nebo studentské mikroskopy,“ sdělil Zbyněk Fojtíček, krajský radní zodpovědný za oblast investic.

Celkové náklady: 1,459 milionu korun.

Na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště projde rekonstrukcí WC ve vstupní hale a také v prvním podzemním podlaží budovy Z. Instalovány zde budou jak nová sanitární keramika a technika, tak nové obklady a dlažby. Vyměněny rovněž budou rozvody vody.

Celkové náklady: 1,800 milionu korun.

V areálu Středního odborného učiliště Uherský Brod na ulici Vazová bude rekonstruována ležatá a částečně i vertikální kanalizace, která je poškozena stářím a je místy neprůchozí. Kanalizace bude zprůchodněna tak, aby odpadní vody z objektu učiliště mohly bez problémů odtékat do venkovní a následně centrální kanalizace.

Celkové náklady: 1,050 milionu korun.

Zpracoval: Jan Vandík

4. 8. 2022

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz     

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap