Rada schválila několik investičních záměrů ve školství

  20.5.2022
Rada schválila několik investičních záměrů ve školství

Čtyři investiční záměry na školách zřizovaných Zlínským krajem v celkové hodnotě 12 milionů korun schválili krajští radní. Všechny budou realizovány ještě letos.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Modernizaci vybavení a nákup učebních pomůcek na dvou školách zřizovaných Zlínským krajem schválila krajská rada. Jde o Střední školu zemědělskou a přírodovědnou Rožnov pod Radhoštěm a Vyšší odbornou škola potravinářskou a Střední průmyslovou školu mlékárenskou Kroměříž.

„Na obou těchto školách budou během letošního roku zakoupeny učební pomůcky či vybavení v hodnotě téměř 2 milionů přičemž zhruba 90 % nákladů na jejich pořízení pokryjí dotace z národních dotačních programů,“ informovala krajská radní pro školství Zuzana Fišerová.

Na kroměřížské škole půjde o nákup zařízení pro vybavení školních laboratoří, které zvýší kvalitu výuky při práci s instrumentální technikou během chemické a mikrobiologické analýzy potravin. Pořízeny budou například mikroskopy, automatické byrety, myčky skla nebo analytické váhy. Co se týká rožnovské školy, budou pro potřeby praktické výuky v zemědělských oborech zakoupeny malotraktor včetně příslušenství, zahradní traktor, ovíječka balíků a mulčovač.

Krajští radní schválili také dva další investiční záměry na školách. Prvním z nich je rekonstrukce sociálních zařízení na Gymnáziu a Jazykové škole Zlín. Ta přijde na téměř 7,5 milionu korun a proběhnout by měla od června do srpna letošního roku. Druhý schválený záměr řeší opravu ležatých vodovodních rozvodů a sádrokartonových podhledů v Dětském domově a Základní škole Vizovice. Akce, jejíž náklady dosáhnou 835 tisíc korun, se má uskutečnit od července do září.

Zpracoval: Jan Vandík

20. 5. 2022

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap