Rada podpořila vznik alternativní střední školy, první v republice

  23.1.2017
Rada podpořila vznik alternativní střední školy, první v republice

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vznik nové školy umožňující vzdělávání přes internet podpořilo vedení Zlínského kraje. Jde o jedinečnou záležitost v rámci České republiky, kdy má být středoškolské vzdělání umožněno především žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, například žákům se zdravotním postižením. Informoval o tom radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

„Rada Zlínského kraje přijala usnesení, kterým vyjádřila, že nemá námitek proti zápisu střední školy, jejíž činnost bude vykonávat právnická osoba Základní škola a mateřská škola Březová. Minulé vedení kraje pro tuto formu alternativního vzdělávání nemělo pochopení, a jsem rád, že se nyní může začít rozvíjet tato netradiční, v rámci republiky ojedinělá, ale věřím, že perspektivní možnost vzdělávání pro ty, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni v klasickém vzdělávacím systému," řekl radní Petr Gazdík.

Díky souhlasnému stanovisku Rady Zlínského kraje si tak může stávající právnická osoba - Základní škola a mateřská škola Březová - zapsat maturitní obor Kombinované lyceum s nejvyšším povoleným počtem 120 žáků v dálkové formě vzdělávání.

Žádost školy se opírá o národní Strategii digitálního vzdělávání a také o podporu sociálních partnerů, mezi nimiž jsou regionální firmy etablované v oblasti výpočetní techniky a moderních komunikačních technologií.

Zpracovala: Helena Mráčková

23. 1. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161         

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.