Rada podpořila projekty škol zaměřené na zvýšení digitální gramotnosti

  11.2.2019
Rada podpořila projekty škol zaměřené na zvýšení digitální gramotnosti

ZLÍN – Rada Zlínského kraje schválila 6 projektových záměrů, které připravují čtyři příspěvkové organizace – krajské střední školy. Tyto projektové záměry nyní jednotlivé školy zpracují do podrobných projektových žádostí, které do 28. února předloží do Operačního programu Výzkum, vývoj vzdělávání. Pokud uspějí, budou se moci pustit do realizace projektů v celkové hodnotě přibližně 52 milionů korun, které budou plně hrazeny z dotací (85% z EU + 15% ze státního rozpočtu).

„Podporujeme naše školy v jejich aktivním přístupu k uplatnění moderních forem vzdělávání s využitím digitálních technologií. Cílem je zkvalitnění školní výuky a její přizpůsobení trendům budoucnosti, protože stále jsou v této oblasti velké rezervy a v zájmu krajského školství je šíření příkladů dobré praxe prostřednictvím inovativních škol," řekl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Své projekty předkládají tyto škola Zlínského kraje:

Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodStřední průmyslová škola OtrokoviceStřední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské HradištěObchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí.

Tyto školy, které jsou nositeli jednotlivých projektů, chtějí do jejich realizace zapojit další partnery z řad středních a základních, případně i mateřských škol, aby se zkušenosti s využíváním efektivních vyučovacích postupů mohly co nejvíc mezi žáky a učiteli sdílet.

Například Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod chce v rámci svého projektu aplikovat tzv. kolaborativního robota, který se v současné době řadí mezi největší hity v oblasti programování a robotiky zaměřené na rozvoj informatického myšlení dětí a žáků.

Zpracovala: Helena Mráčková

11. 2. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.