Rada kraje se sešla s vedením Univerzity Tomáše Bati. Jednali o prohloubení spolupráce

  19.5.2021
Rada kraje se sešla s vedením Univerzity Tomáše Bati. Jednali o prohloubení spolupráce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje se ve středu 19. května setkala s vedením Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). V úvodu schůzky rektor UTB Vladimír Sedlařík členy rady seznámil se strukturou univerzity, vývojem počtu studentů a absolventů, a plánem rozvoje pro nadcházející období.

Jedním ze společných cílů je zvýšit povědomí veřejnosti o univerzitě, kterou Zlínský kraj má.
„Málokdo v kraji si uvědomuje, na jak vysoké úrovni je Univerzita Tomáši Bati. Chceme stát vedle vás a být vaším partnerem. Byl bych velmi rád, kdyby byla UTB více spojována nejen s městem Zlín, ale s celým Zlínským krajem," řekl hejtman Radim Holiš a dodal: „Je v našem společném zájmu přilákat studenty z jiných krajů a přesvědčit ty z regionu, aby studovali ve Zlíně. Současně je naší snahou tady vystudované odborníky udržet. Abychom toho docílili, musíme z kraje udělat atraktivní místo a mladé lidi motivovat."
Univerzitě také poděkoval za spolupráci v době pandemie, kdy se studenti zapojili do pomoci v call centru a nastoupili k výkonu pracovní povinnosti do nemocnic ve Zlínském kraji.
„Velmi si vážíme podpory ze strany Zlínského kraje, naším společným cílem je vzájemnou spolupráci zintenzivnit tak, aby se ještě lépe mohl zlínský region rozvíjet ve strategických oblastech, jakými jsou například vzdělávání, zdravotnictví či inovace v průmyslu. Myslím, že k tomu máme společně dobře nakročeno, obzvláště pak, pokud se takto podaří propojit i se Statutárním městem Zlín," řekl rektor Vladimír Sedlařík.
Jedním z témat, na němž už nyní pracuje náměstek pro rozvoj podnikání David Vychytil a předseda výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáš Janča, bylo otevření nového studijního předmětu na Fakultě aplikované informatiky. „Nový předmět bude zaměřený na technologie blockchain a decentralizované aplikace. Jedná se pouze o první vlaštovku, rádi bychom těchto předmětů, případně celých oborů v nových odvětvích, otevřeli více," dodal Tomáš Janča.

img-2435-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap