Rada kraje projednávala nová opatření ke zvýšení bezpečnosti na mrakodrapu

1.8.2022
Rada kraje projednávala nová opatření ke zvýšení bezpečnosti na mrakodrapu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje v pondělí 1. srpna na svém zasedání projednala možnosti zavedení dalších opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti v Baťově mrakodrapu. Debata byla otevřena v souvislosti s tragickou událostí z minulého týdne, kdy došlo na Krajském úřadu Zlínského kraje ke střelbě, při níž přišla o život jedna ze zaměstnankyň. Událost neměla souvislost s výkonem práce úřadu.

V budově jsou už nyní přítomni pracovníci ostrahy. Jejich počet bude nově navýšen. Na krajském úřadu pak budou uzavřeny magnetické dveře v jednotlivých patrech budovy a vstup ke kancelářím bude možný pouze se zaměstnaneckou čipovou kartou. Návštěvníky si budou úředníci vyzvedávat u vstupních dveří.

„Po dohodě s ředitelkou úřadu jsme se rozhodli zavést okamžitá opatření, která jsou v tuto chvíli možná. O dalších se ještě budeme bavit. Je důležité, aby se zaměstnanci i návštěvníci úřadu cítili bezpečně," uvedl hejtman Radim Holiš.

1. 8. 2022

⬛ Kontakt pro média: