Rada kraje jednala s rektorem UTB o možnostech spolupráce

  2.12.2020
Rada kraje jednala s rektorem UTB o možnostech spolupráce

ZLÍN – O možnostech budoucí spolupráce v řadě oblastí, kterou chce rozhýbat nové vedení Zlínského kraje s Univerzitou Tomáše Bati, jednali členové Rady Zlínského kraje s rektorem UTB Vladimírem Sedlaříkem.

„Jsme si vědomi potenciálu Univerzity Tomáše Bati, kdy tato vzdělávací instituce velmi operativně zareagovala na potřeby krizového řízení právě v době pandemie COVID-19 a chceme si vyjasnit a nastavit širší spektrum spolupráce, přínosné pro rozvoj kraje. Prostřednictvím pana rektora jsme poděkovali studentům UTB za jejich výpomoc v době nouzového stavu, na jejíž kompenzaci také Zlínský kraj uvolnil částku 1 121 000 korun pro vyplacení odměn studentům,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Rektor UTB k jednání sdělil:"Velmi si ceníme podpory ze strany Zlínského kraje, která bude bezezbytku směřována studentům univerzity zapojených do aktivit call centra v rámci tzv. chytré karantény. Společenská odpovědnost univerzity je nedílnou součástí její mise. Do dalšího období bych se chtěl zaměřit na zintenzivnění naší spolupráce se Zlínským krajem a ideálně i se Statutárním městem Zlín, což by bylo ideálním spojením pro smysluplný a efektivní rozvoj našeho regionu ve strategických oblastech, jakými jsou například vzdělávání, zdravotnictví či inovace v průmyslu.  Věřím, že se nám to společně podaří již v nadcházejícím roce," vyjádřil se Vladimír Sedlařík

První setkání Rady Zlínského kraje s rektorem UTB se uskutečnilo v sídle Zlínského kraje, další jednání bude mít charakter exkurze v jednotlivých pracovištích univerzity.

„Chceme podporovat nejen odborné stáže studentů a jejich zapojení do konkrétních témat přínosných pro rozvoj regionu, ale také různé inovační granty, díky nimž univerzita vyvíjí například ochranné prostředky, které se osvědčily v pandemii COVID-19. Výhodou je, že v rámci UTB působí fakulta krizového řízení, fakulta aplikované informatiky i výuka zdravotnických a dalších oborů,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za digitalizaci, mládež a sport.  

Z řad studentů UTB se v době pandemie rekrutovala řada dobrovolníků, kteří nabídli svou pomoc ve zdravotnictví a v sociálních službách.

(hm)

 

2. 12. 2020

Další informace:
Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179
helena.mrackova@kr-zlinsky.cz

img-1169-foto-jiri-balat.jpg
img-1175-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap