Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje

Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje (dále jen RHSD ZK) byla ustavena 19. 3. 2002 jako dobrovolný dohodovací a iniciativní orgán odborů, zaměstnavatelů a veřejné správy pro tripartitní vyjednávání. Cílem RHSD ZK dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského a sociálního rozvoje. RHSD ZK umožňuje vzájemně respektovanou formou dialogu udržet sociální smír jako základní předpoklad pozitivního vývoje ekonomiky i životní úrovně občanů kraje.

Nejvyšším orgánem RHSD ZK je plenární schůze, která je tvořena vždy sedmičlennou delegací jednotlivých partnerů, kterými jsou:

• veřejná správa
  • Českomoravská konfederace odborových svazů
  • Zaměstnavatelské a podnikatelské svazy

V případě delegace Zlínského kraje jmenuje členy delegace Rada Zlínského kraje.

Výkonným orgánem RHSD ZK je předsednictvo, tvořené předsedou a dvěma místopředsedy. Předsednictvo je jmenováno rozhodnutím plenární schůze.

Jednací řád