Publikace Geologické lokality Zlínského kraje

  10.2.2022

Zlínský kraj vydává další z řady regionálních populárně naučných publikací,  tentokrát na téma  geologie Zlínského kraje. Cílem této publikace je popularizace geologické vědy poskytnutím informací široké veřejnosti o geologickém vývoji a významných geologických lokalitách Zlínského kraje.

Kniha přibližuje detailnější geologickou stavbu Zlínského kraje, tvořené geologickou jednotkou Západních Karpat, její geomorfologii a paleogenezj od druhohor po současnost. Pojednání o celkem 65 lokalitách je rozděleno do třinácti kapitol, strukturovaných podle geomorfologických jednotek. U každé lokality je popsána geologická a geomorfologická stavba, významné geologické jevy, přítomné horniny, minerály nebo fosilie případně i antropogenní vlivy – prehistorická sídliště, středověké hrady, památníky, historické události i pověsti. Kniha svým způsobem reprezentuje významnou část přírodního bohatství Zlínského regionu.

Ke stažení zde.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap