Publikace Geologické lokality Zlínského kraje

10.2.2022

Zlínský kraj vydává další z řady regionálních populárně naučných publikací,  tentokrát na téma  geologie Zlínského kraje. Cílem této publikace je popularizace geologické vědy poskytnutím informací široké veřejnosti o geologickém vývoji a významných geologických lokalitách Zlínského kraje.

Kniha přibližuje detailnější geologickou stavbu Zlínského kraje, tvořené geologickou jednotkou Západních Karpat, její geomorfologii a paleogenezj od druhohor po současnost. Pojednání o celkem 65 lokalitách je rozděleno do třinácti kapitol, strukturovaných podle geomorfologických jednotek. U každé lokality je popsána geologická a geomorfologická stavba, významné geologické jevy, přítomné horniny, minerály nebo fosilie případně i antropogenní vlivy – prehistorická sídliště, středověké hrady, památníky, historické události i pověsti. Kniha svým způsobem reprezentuje významnou část přírodního bohatství Zlínského regionu.

Ke stažení zde.

• pondělí 8:00 - 17:00