Projekt Zlínského kraje seznámí veřejnost s alternativními druhy dopravy

  21.8.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ – Seznámit obyvatele Zlínského kraje s možnostmi využívání alternativních forem dopravy je cílem projektu E-mobilita Zlínského kraje. Ten společně s partnery realizuje Zlínský kraj. Rozpočet projektu je 1,150 milionu korun. Kraji se nyní na něj podařilo získat dotaci 920 tisíc korun ze státního rozpočtu v rámci Národního programu Životní prostředí.

„Formou propagace a osvěty chceme podpořit technologie, jako například elektromobily nebo elektrokola, které mají potenciál vyřešit značnou část problémů souvisejících s intenzivní dopravou ve velkých městech. Kromě ekologického hlediska je velkým přínosem těchto technologií také to, že aktivně pomáhají stabilizovat energetické sítě, dopravním podnikům i městským firmám zlevňují náklady na energie. To vše při minimalizaci dnešních enormních investic do infrastrukturních projektů," uvedla Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství.

Jednou z aktivit projektu bude prezentace elektromobilů a dalších ekologických dopravních prostředků, která bude součástí akce Valašské záření ve dnech 7. a 8. září 2018. Probíhat bude v ulicích Kobzáňova a Žerotínova v blízkosti Panské zahrady, a to v pátek 7. září od 14 do 20 hodin a v sobotu 8. září od 9 do 15 hodin. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout i zdarma vyzkoušet například elektromobil, elektroskútr, elektrokolo, elektrickou koloběžku či osobní vozítka typu segway. Představeny budou také dobíjecí stanice a dobíjecí lavička, umožňující nabití nejen elektrokola, ale také notebooku nebo telefonu.

„Podobnou akci chceme uspořádat také ve Zlíně. Kromě toho budou součástí projektu i semináře zaměřené na osvětovou činnost ohledně e-mobility nebo vytvoření informačního webu k této tématice," doplnil Martin Kobzáň, vedoucí odboru dotačních programů Krajského úřadu Zlínského kraje.

Zpracoval: Jan Vandík

21. 8. 2018

Další informace: Adéla Kousalová tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap