Projekt POMÁHÁME ONKOLOGII

Dobrý den,

společnost Jiří Křístek – OFSITO s.r.o. před 5lety založila projekt Pomáháme onkologii, jehož cílem je zajišťovat finanční prostředky pro Komplexní onkologické centrum KNTB ve Zlíně.

Pro pomoc onkologickým pacientům jsme se rozhodli především proto, že tento obor je obecným tabu, ale dneska můžeme říci, že se jedná o civilizační nemoc, která si nevybírá a kdykoliv může postihnout každého z nás. V boji s onkologickými nemocemi nelze definitivně zvítězit. To ale říkám jako ten, koho se nic takového nikdy nedotklo. Ten, kdo již takovou zkušenost má, chce zvítězit a chce zvítězit definitivně. Bohužel, onkologická léčba je prostředí, ve kterém nebude nikdy definitivně DOST peněz. Dost v tom smyslu, že nebude potřeba více.

A zde vzniklo i základní motto projektu: Kupme lidem čas na život.

Pro nás to znamená vytvořit pro pacienty lepší komfort během jejich léčby zakoupením předem dohodnutého vybavení.

Ambasadorem celého projektu je herec Oldřich Navrátil, který se aktivně účastní na akcích, které jsou organizovány za účelem získávání finančních prostředků.

Během trvání projektu se podařilo zajistit více jak 2 500 000 korun. Kromě vakuové pumpy v hodnotě     35 000 korun, byl zakoupen diagnostický přístroj sloužící k detekování ideálních žil pro aplikaci léčby v hodnotě cca 250 000 korun. Dalším darem bylo vybavení aplikační místnosti polohovacími křesly a speciálním lehátkem, sloužícími k aplikaci chemoterapií v hodnotě cca 300 000 korun. Následně jsme zakoupili nové vybavení čekárny u jednotlivých ambulancí a vybavili nábytkem jednu z místností centra. Vše v hodnotě cca 150 000.  Nová lehátka do aplikační místnosti 2, která se realizovala již v letošním roce byla v hodnotě cca 500 000 a posledním darem byly 2 oxygenátory a speciální lůžko za cca 180 000.

Další peníze máme připraveny na nákup nového vybaveni a zřízení nové ambulance v centru. Každý nákup je vždy dopředu dojednán s vedením oddělení tak, aby byla zajištěna absolutní transparentnost, stejně jako evidence získaných peněz.

Díky tomu, že se jedná o projekt, nikoliv o Nadační společnost či Neziskovou organizaci, jsou všechny získané peníze 100 % převedeny na konto Komplexního onkologického centra KNTB a.s.  ve Zlíně.

Další informace lze získat na:

www.pomahejteonkologii.cz

www.facebook.com/podporujeme

 

S úctou

Marek Šikula

 

aktualizováno: 4.2.2022

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap