Program KUL05-22 Otevřené brány

21.12.2021

Cílem programu je zpřístupnění bohatého fondu památek sakrální povahy, zejména umělecky a historicky cenných kostelů a jejich mobiliáře. Otevření této části kulturního bohatství široké veřejnosti zvyšuje atraktivitu Zlínského kraje pro obyvatele regionu i pro cestovní ruch a turistiku.

Důvodem poskytnutí dotace je zlepšení a rozšíření nabídky cílů cestovního ruchu, rozvoj všeobecné vzdělanosti, duchovní kultury a posílení kulturně historického sebevědomí obyvatel kraje zpřístupněním vybraných sakrálních objektů ve Zlínském kraji.

V rámci uvedené dotace jsou očekávány následující dopady: zpřístupnění historicky cenných či jinak zajímavých sakrálních atraktivních objektů široké veřejnosti zvýší atraktivitu Zlínského kraje v kulturní a duchovní oblasti pro obyvatele regionu a pro návštěvníky a turisty. Dopadem programu bude také posilování identifikace občanů Zlínského kraje s místem, obcí, farností a krajem. Program napomůže zlepšení ochrany objektů; památka, v níž je průvodce a pravidelný návštěvnický režim, je méně ohrožena krádežemi a vandalstvím.

.pdf P02 - Žádost KUL05-22 761,61 kB
.pdf P01 - Program KUL05-22_schv 518,27 kB