Přihlaste proměnu do dalšího ročníku národní výstavy Má vlast cestami proměn

17.9.2019

Máte ve svém okolí povedenou rekonstrukci nebo úpravu krajiny? Nebo jste sami tvůrci takové proměny? Pochlubte se svým dílem na výstavě a inspirujte ostatní.

Přihlaste svou proměnu do konce září 2019 do 12. ročníku výstavy, který bude zahájen 25. 4. 2020 v Praze na Vyšehradě. Zde výstava setrvá přibližně měsíc, a poté se rozjede v dílčích kolekcích do všech krajů naší vlasti. Nezapomeňte fotit – k výrobě plakátů potřebujeme fotografie před a po rekonstrukci.

O výstavě

Národní putovní výstava „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN", kterou pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s., představuje výrazné proměny v krajích - nově opravené, znovuoživené či jinak k lepšímu upravené stavby, objekty, prostranství… Umožňuje tím realizátorům pochlubit se a rozšířit povědomí o svém díle, inspirovat ostatní, přitáhnout návštěvníky, podnítit u veřejnosti hrdost, identitu a příslušnost k danému místu. Výstava se od roku 2009, kdy se uskutečnil její první ročník, vyprofilovala jako významná akce v oblasti kulturní i cestovního ruchu.

Podstatou je prezentace projektů (proměn) na laminovaných plakátech o velikosti B1, na kterých jsou vždy dvě velké fotografie původního a renovovaného stavu daného místa a jsou doplněny textem v češtině a angličtině. Plakáty na kovových stojanech pak „putují“ v kolekcích (např. JMK+OLK+ZK) po celé České republice – po knihovnách, hradech a zámcích, univerzitách, úřadech, školách, nádražích či významných akcích v regionech.

Co je vystavovatelům nabízeno:

• Tvorba plakátu ve formátu B1 z dodaných podkladů (včetně překladu resumé do angličtiny a grafického zpracování)
  • Vytištění a vystavení na slavnostním zahájení na Vyšehradě a v krajských kolekcích po celý rok
  • Tiskové PDF informačního plakátu A3 (informace o účasti proměny na putovní výstavě a výzva k hlasování v soutěži o nejkrásnější proměnu)
  • VIP pozvánka na slavností vyhlášení na Vyšehradě
  • Propagace proměny na webu www.cestamipromen.cz a Facebooku
  • Publicita v médiích (naše výstava má přes 100 mediálních výstupů ročně)
  • Možnost prezentace výstavy ve vašem městě nebo obci!

Podmínky účasti:

• Základní poplatek za celoroční propagaci jedné proměny je 4 500 Kč + DPH, (celkem 5 445 Kč)

.jpg plakat prihlasovani_12 rocnik 1464,7 kB