Při prohlídce krajského úřadu nechybělo setkání s hejtmanem

28. 3. 2013

ZLÍN – Markéta, Rolanda, Pavel, René a Adam, těchto pět dětí dnes navštívilo sídlo Zlínského kraje v doprovodu dvou pracovnic Diakonie ČCE - středisko Vsetín. Tyto děti žijí ve vyloučené romské lokalitě Poschlá – Vsetín a navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Rubikon, což je jedna z několika sociálních služeb této vsetínské organizace. Protože jsou dnes jarní prázdniny, mohly se děti vypravit do krajského města. V jejich celodenním programu nechybělo osobní setkání s hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem, se kterým si popovídaly o jeho práci, či projížďka Baťovým výtahem a povídání o rodině Baťů. Na závěr návštěvy Baťova mrakodrapu děti namalovaly obrázky s tématem, co se jim během dne nejvíce líbilo.

Zpracovala: Pavlína Nováková

28. 3. 2013

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje