Představitelé kraje poblahopřáli mladým florbalistům z Uherského Brodu k velkému úspěchu

  5.4.2016
Představitelé kraje poblahopřáli mladým florbalistům z Uherského Brodu k velkému úspěchu

ZLÍN – Tým florbalistů z uherskobrodské Základní školy Pod Vinohrady, který v kategorii mladších žáků obhájil vítězství ve finálovém turnaji školních týmů v Benešově, přijal dnes na krajském úřadě hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák společně s radními Petrem Navrátilem a Ladislavem Kryštofem. Představitelé Zlínského kraje mladým florbalistům k jejich triumfu pogratulovali, popovídali si s nimi o úspěšné cestě turnajem a popřáli jim hodně zdaru i do budoucna.

Republikové finále hostil ve dnech 10. až 11. března Benešov. Představilo se na něm 6 nejlepších týmů z více než 1 400 družstev, která v tomto školním roce v soutěži startovala. Uherskobrodský tým nejprve v základní skupině rozdrtil domácí Benešov 9:2 a remizoval se silným Libercem 1:1. V semifinále pak vyřadil Slavkov u Brna (4:3 po samostatných nájezdech) a ve strhujícím finále porazil Liberec 5:3. Uherskobrodští hráči tak pro svoji školu vybojovali již třetí republikový titul v řadě. Včetně regionálních kol, která předcházela finálovému turnaji, sehráli chlapci na cestě ke zlatu celkem 17 utkání, s bilancí 16 vítězství a 1 remíza (při skóre 67:22).

„Triumf tohoto mladého týmu, jehož deset členů může startovat v této kategorii i v příštím roce, není jen dílem jejich talentu a florbalové šikovnosti, ale především výsledkem dlouholeté tvrdé práce, disciplíny a týmového ducha," uvedlZdeněk Moštěk, ředitel uherskobrodské školy a zároveň trenér týmu.

K celkovému vítězství v turnaji přidali mladí Broďané i další úspěchy: Získali cenu Fair play za nejmenší počet obdržených trestných minut a Ondřej Buráň byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Sestava vítězů

Marek Souček, Lukáš Antonín, Martin + David Ležatkovi, Kryštof Mikeska, Jakub Nevařil, Martin Brauner, Erik Kouřil, Filip Horák, Jaroslav David, Ondřej Buráň, Damián Havel, Roman Šobáň, Karel Man, trenér Zdeněk Moštěk, asistent Roman Daněk.

Zpracoval: Jan Vandík

5. 4. 2016

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz             

Fotografie 02 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 03 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 04 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 05 (autor: Jiří Balát)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.