Představitelé kraje ocenili nejlépe elektronicky komunikující města a obce

31.3.2016
Představitelé kraje ocenili nejlépe elektronicky komunikující města a obce

ZLÍN – Úspěšné účastníky krajského kola soutěže Zlatý erb, ve které se hodnotí webové stránky měst a obcí i jejich elektronické služby, ocenili dnes v Baťově mrakodrapu představitelé Zlínského kraje. V kategorii měst zvítězily Otrokovice, mezi obcemi Roštění, ocenění za nejlepší elektronickou službu získal Holešov a Cenu veřejnosti obdržely Prusinovice. Krajské kolo soutěže organizuje Zlínský kraj ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb. Letos se konal již 18. ročník soutěže.

„Na hodnocení a následném vyhlašování výsledků krajského kola se již tradičně spolupodílíme, protože je i naším zájmem, aby města a obce dobře informovaly své občany. A webové stránky jsou v dnešní době jednou z klíčových forem vzájemné komunikace mezi obecními úřady a občany," řekl Petr Navrátil, radní Zlínského kraje zodpovědný za oblast školství, mládeže a sportu a zároveň i předseda hodnotící komise krajského kola soutěže. Radní Navrátil poděkoval všem, kdo se na tvorbě webových stránek měst a obcí podílejí a inovují je. Kromě něj dnes ocenění zástupcům měst a obcí předávali také náměstci hejtmana Lubomír Nečas a Ivan Mařák spolu s krajským radním Jaroslavem Kučerou.

Smyslem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místních samospráv v oblasti informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Webové stránky a elektronické služby přihlášených obcí hodnotí odborná porota, cenu veřejnosti získává obec či město, které prostřednictvím internetového hlasování získá nejvíce hlasů od občanů.

V krajských kolech odborná porota hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace na webu, kvalitu úřední desky, rozsah zveřejněných dalších informací, ovládání webu a jeho přehlednost, výtvarné zpracování, bezbariérovou přístupnost pro nevidomé i podporu zobrazení na mobilních zařízeních. V hodnotící komisi jsou zastoupeni odborní pracovníci krajského úřadu a také novináři. Letošního ročníku se do soutěže o Zlatý erb ze Zlínského kraje zapojilo 20 obcí, 7 měst a 6 aktivit v rámci poskytování elektronických služeb obyvatelům.

Vítězové v jednotlivých kategoriích (s výjimkou Ceny veřejnosti) postupují do celostátního kola soutěže Zlatý erb, které se uskuteční 4. dubna v Hradci Králové. Bližší informace o soutěži jsou k dispozici na internetových stránkách www.zlatyerb.cz.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2016

Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

Fotografie 02 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 03 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 04 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 05 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 06 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 07 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 08 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 09 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 10 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 11 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 12 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 13 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 14 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 15 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 16 (autor: Jiří Balát)
Fotografie 17 (autor: Jiří Balát)

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.