Před kostelem sv. Vojtěcha bude opět živý betlém

19. 12. 2022

Vše co k živému betlému patří, a ještě něco navíc, bude k vidění v neděli 25. prosince v 15 hodin v parku před kostelem sv. Vojtěcha. Turistický oddíl mládeže ve spolupráci s římskokatolickou farností zde opět chystá tradiční akci Živý betlém.

Po třech letech, kdy nebylo možné z epidemiologických důvodů tuto akci pořádat, připravili organizátoři velmi zajímavý program. „Tentokrát se ponese v detektivním duchu. Spolu s detektivy budeme pátrat po tom, jaký je pravý smysl Vánoc, půjdeme po stopách toho, co nás může přivést k Betlémskému dítěti a snad vypátráme i to, na co si dát pozor,“ prozradil jeden z organizátorů Jan Žalčík.  Na co dalšího se ještě můžete těšit? „Nebude chybět tradiční let anděla nad Betlémem, ke zhlédnutí budou živá zvířátka a dozvíme se i něco o Betlémském světle, které si bude možno odnést sebou domů. Aby nám při tom nebyla zima, a mohli jsme si při tom všichni vychutnat pravou vánoční atmosféru, bude možnost dát si také něco dobrého na zahřátí,“ doplnil Žalčík.

Celá akce probíhá za finanční podpory města Otrokovice. „Chceme touto cestou poděkovat za tuto formu podpory, které se nám dostává opakovaně, velmi si toho vážíme,“ uzavřel Jan Žalčík.

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice