Pracovní povinnost zdravotnických pracovníků

5.3.2021

Vláda České republiky rozhodla o uložení pracovní povinnosti lékařům a zdravotnickým pracovníkům, kteří vykonávají nelékařské zdravotnické povolání, a kteří jsou poskytovatelem zdravotních služeb ve formě

• ambulantní péče
  • jednodenní péče, nebo
  • lůžkové péče, v jejichž zdravotnickém zařízení nejsou hospitalizováni pacienti s onemocněním COVID-19,

nebo jsou zaměstnanci takového poskytovatele.

Uvedená povinnost se nevztahuje na poskytovatele v oboru všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a gynekologie a porodnictví a jejich zaměstnance a zdravotnické pracovníky ve speciálních lůžkových zdravotnických zařízeních hospicového typu.

Dle bodu 5 citovaného usnesení, se poskytovatelům zdravotních služeb, na něž nebo na jejichž zaměstnance se výše uvedená povinnost vztahuje, ukládá povinnost sestavit seznamy lékařů a zdravotnických pracovníků a tyto zaslat do 1 dne místně příslušnému hejtmanovi nebo primátorovi hlavního města Prahy.

Poskytovatelé ve Zlínském kraji mohou tuto povinnost splnit zasláním vyplněné tabulky, jež je přiložena níže, na emailovou adresu pp@kr-zlinsky.cz.

.xlsx Seznam pracovníků 11,19 kB

• pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

• úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00