Poslední fiftýn 2022: Tenistou roku je Michal Kozumplík

14. 11. 2022

Staré Město – Ve čtvrtek 10. listopadu se ve Sportparku Rybníček vyhlašovaly výsledky ankety Poslední fiftýn 2022, tedy ocenění nejlepších tenisových hráčů regionu Slovácko za končící rok. Anketa, kterou pořádají zástupci klubu TENIS SLOVÁCKO a kombinuje objektivní i subjektivní hodnocení, letos rozdávala ocenění ve čtyřech kategoriích.

Cenu Družstvo roku 2022 si odnesl dospělý „A“ tým ve složení Martin Bugai, Josef Zapletal, Michal Kozumplík, Filip Vacula, Ondřej Sucháň, Radek Laga, Gabriela Škrabalová a Aneta Holubová. Kapitánem je David Mišťúrik. Tým si titul vysloužil především díky 1. místu v divizi A a postupu do 2. ligy. V nominacích dále figurovaly týmy starší žáci „A“ a baby „A“.

Deblistou roku se stal David Doležal (2009). Účastník 28 turnajů, kterému patří 76. místo v celostátním žebříčku starších žáků, 6× zvítězil v turnaji starších žáků ve dvouhře kategorie C a 5× byl vítězem turnaje starších žáků ve čtyřhře. Spolu s ním byli nominováni Josef Brtník a Jan Brtník.

Cenu pro Skokana roku si odnesl Jakub Stalčík (2009), velká naděje klubu TENIS SLOVÁCKO. Společně s družstvem postoupil do krajského finále v Brně. Je vítězem 9 mistrovských utkání ve dvouhře a čtyřhře v kategorii BABY, účastník turnaje MASTERS O pohár hejtmana 2022, kde se probojoval až do finále. Zároveň byl nejmladším účastníkem MČR jednotlivců, kde vyhrál skupinu a postoupil do play off. O cenu Skokan roku bojovali ještě Damián Prášek a Petr Koběrský.

V prestižní kategorii Hráč roku byli nominováni Aneta Holubová, David Doležal a Michal Kozumplík. Nakonec připadlo vítězství posledně jmenovanému. Michal figuruje na 62. místě v celostátním žebříčku dorostenců. Je účastníkem halového MČR a MČR Pardubická juniorka ve dvouhře i čtyřhře, finalista krajského přeboru ve dvouhře i čtyřhře a členem týmu, který letos získal titul Družstvo roku.

Končící rok považuje prezident klubu TENIS SLOVÁCKO David Mišťúrik za úspěšný. „Herně se nám daří a samozřejmě vždy pomýšlíme na ještě vyšší mety. Navíc jsme letos rozšířili naše působiště o halu Na Vyhlídce v Uherském Hradišti a na Rybníčku položili nový povrch, stejný, na jakém se hraje Turnaj mistrů. Věříme, že i to pomůže našim hráčům k ještě lepším výkonům,“ řekl David Mišťúrik.

Mgr. Petra Kučerová

09-tenis-slovacko.jpg