Poskytovatele sociálních služeb kraj letos podpoří více než 21 miliony

  5.4.2017
Poskytovatele sociálních služeb kraj letos podpoří více než 21 miliony

ZLÍNSKÝ KRAJ – Částku 21,423 milionu korun rozdělí Zlínský kraj ze svého rozpočtu poskytovatelům sociálních služeb, které jim poslouží k financování těchto služeb v letošním roce. O finanční prostředky si mohou zažádat registrovaní poskytovatelé sociálních služeb ze Zlínského kraje. Výše jednotlivých podpor bude stanovována v souladu s programem, který schválila Rada Zlínského kraje.

„Tato naše finanční podpora, která vychází z priorit definovaných ve strategické dokumentaci, napomůže k tomu, aby byla ve Zlínském kraji zajištěna síť sociálních služeb s dostatečnou kapacitou, náležitou kvalitou a odpovídající místní dostupností,“ uvedla radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Finanční podpora je určena na financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb, které jsou v souladu s Akčním plánem rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro letošní rok. Poskytována bude buď formou dotace (poskytovatelům, kteří nejsou příspěvkovými organizacemi kraje) nebo formou příspěvku na provoz (poskytovatelům, kteří jsou příspěvkovými organizacemi kraje).

Žádost o podporu bude možno podat prostřednictvím speciálního formuláře v termínu od 29. dubna do 10. května 2017 včetně (rozhodující je datum doručení na Krajský úřad Zlínského kraje). Žádosti budou posouzeny na základě předem stanovených kritérií. Ta jsou podrobně popsána ve výše zmíněném programu schváleném krajskou radou, který je zveřejněn na úřední desce Zlínského kraje. Součástí tohoto dokumentu je také formulář žádosti poskytovatele.

O přidělení podpory konkrétním žadatelům budou rozhodovat krajská rada a zastupitelstvo v červnu letošního roku.

Zpracoval: Jan Vandík 

5. 4. 2017

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                   

                                              

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.