Pomoc rodině z tornádem zpustošené Moravské Nové Vsi

“Psal se večer 24. června 2021. Chystal jsem se do Jeseníku na smluvená pracovní jednání na druhý den. Venku silný vítr, kroupy, blesky. Manželka mi cestu rozmluvila, bála se. Já taky. Bouřka byla opravdu silná, jako málokdy předtím. Nakonec se za pár desítek minut přehnala. Mohl jsem odcestovat. Za Přerovem už nebylo po dešti a větru ani památky. Tou dobou jsem neměl ani ponětí, co všechno napáchala přírodní bouře a tornádo v obcích na jižní Moravě. Až jsem to zjistil, rozhodl se pomoci. Z těch mnoha lidských osudů, kteří přežili a v pár minutách přišli téměř o všechno, jsem si, s pomocí spolužáka z VŠ studií z Břeclavi, vybral jeden. Osobně jsme s manželkou 6. července navštívili a rozhodli se pomoci paní Elišce Kopkové a jejím dětem Kryštofovi (11 let) a Dorotce (10 let),” uvedl Milan Plesar, jednatel jesenické polikliniky.

Eliška Kopková (34 let) žije sama se svými dětmi Kryštofem a Dorotkou v Moravské Nové Vsi. Pracuje jako učitelka v mateřské škole v blízkých Mikulčicích, přitom dálkově studuje předškolní pedagogiku na VŠ v Bratislavě. Syn Kryštof půjde do 7. třídy, má rád hudbu, zvířata a přírodu. Dcera Dorotka půjde do 5. třídy, baví ji hudba, má ráda plyšáky, živá zvířata i lidi. Hraje na flétnu, učí se na klavír, tancuje street dance.

Před dvěma lety si Eliška Kopková pořídila vlastní bydlení, pár domů vedle domu svých rodičů v obci Moravská Nová Ves. Vše dělala hlavně pro své děti. Ze všeho nejraději jsou všichni spolu, povídají si o prožitém dni, co se líbilo, co ne a proč. Dívají se spolu na pohádky, čtou knížky, o kterých si poté povídají. Jejich život se zastavil 24. června 2021 večer. Přírodní větrná bouře totálně zničila jejich dům a věci v něm. Oni přežili. Střecha, okna, dveře, omítky, izolace, rozvody, vnitřní vybavení domu, auto, to vše bouře odnesla či zásadně poškodila. Deště a kroupy pak dokonaly celou zkázu. Z do té doby útulného bydlení zůstala spoušť. Dům nakonec nebude zbourán, je však zásadně poškozený.

POJĎME SPOLEČNĚ POMOCI LIBOVOLNÝM FINANČNÍM DAREM OBNOVIT BYDLENÍ PRO RODINU PANÍ ELIŠKY KOPKOVÉ Z MORAVSKÉ NOVÉ VSI.

Odkaz na transparentní účet: https://www.csob.cz/portal/firmy/bezne-ucty/transparentni-ucty/ucet/-/ta/299396416

Veškeré peníze z tohoto transparentního bankovního účtu budou ze 100 % předány paní Elišce Kopkové jako pomoc pro obnovu bydlení její rodiny.

aktualizováno: 13.7.2021

• pondělí 8:00 - 17:00