Pomoc rodině z Holešova, kterou zasáhla tragická událost

28. 1. 2022

Matýsek a Beátka přišli na konci listopadu minulého roku o svou maminku, která po roce léčby podlehla agresivnímu typu onkologického onemocnění. Měsíc před svým odchodem se na základě vědomí své prognózy vypravila na meditační výpravu do Nepálu s cílem pochopit svou nemoc a najít alternativní léčbu, která by ji mohla zachránit.

Bohužel, maminčin organismus začal v Nepálu selhávat a byla akutně hospitalizována v soukromé cestovatelské nemocnici, kdy se s pomocí rodiny podařilo jejímu manželovi uhradit výlohy na tamní dvoutýdenní léčbu v celkové výši 450.000 Kč. Ačkoliv podle lékařů hlavní příčinou její hospitalizace nebylo onkologické onemocnění a měla sjednáno adekvátní cestovatelské pojištění, pojišťovna se od celého případu distancovala a odmítla rodině uhradit jakékoli výlohy.

Vzhledem k nepřetržité potřebě zdravotnických přístrojů a lékařské asistence se zároveň nemohla maminka z Nepálu vrátit domů civilním letadlem, ale potřebovala leteckou záchrannou službu. Aby se tak mohla dostat zpět za rodinou, její manžel si na sebe vzal půjčku ve výši necelých 3 500 000 Kč, aby všechny tyto peníze vynaložil na její letecký transport zpět do České republiky. S ohledem na výši částky se i od maminčiny repatriace pojišťovna distancovala a odmítla jakkoli přispět.

Jakákoliv částka pomůže pozůstalému manželovi s rodinou uhradit závazek vzniklý v souvislosti s hospitalizací jeho ženy v Nepálu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny peníze budou vynaloženy na pomoc rodině s úhradou jejich závazku, která není schopna v současné situaci takovou částku získat do konce února, kdy má být manželova půjčka splacena.

Manžel s dětmi předem děkují za jakékoliv příspěvky.

Další informace tady: Pomoc pro Beátku, Matýska a jejich tatínka, kterým rakovina vzala maminku | Donio

donio.jpg
donio-letak.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap