Pomáhejte nám s vysíláním, nabízí studentům ze Zlínského kraje Czech – American TV

  22.5.2019
Pomáhejte nám s vysíláním, nabízí studentům ze Zlínského kraje Czech – American TV

ZLÍNSKÝ KRAJ – Studenti středních škol ze Zlínského kraje se mohou zapojit do vysílání Czech – American TV (CATV). Taková je nabídka této neziskové televize vysílající pro dva a půl milionu domácností v 60 městech v USA, kterou nyní posuzuje radní pro oblast školství Petr Gazdík.

„Jde o velmi zajímavou nabídku, která by umožnila studentům námi zřizovaných středních škol vyzkoušet si v praxi žurnalistiku, filmování, grafiku, ale i třeba práci na sociálních sítích. Bonusem je uplatnění angličtiny a získání zkušeností, které mohou být neocenitelné v praxi,“ potvrdil Petr Gazdík, že se nabídkou CATV zabývá.

CATV je televizí, která pravidelně informuje v angličtině o České republice jako o zajímavé a pro turisty atraktivní a bezpečné destinaci. Vysílá na druhé největší kabelové TV v USA, navíc v atraktivním super-prime time od 19 hodin. Kromě milionů diváků u televizí oslovuje její program i více než 100 tisíc lidí na internetu. Nejvíce diváků pochází z Texasu, Illinois, Kalifornie, New Yorku, New Jersey, Floridy, Wisconsinu, Ohia, Nebrasky, Kansasu, Washingtonu, Minnesoty a Dakoty. Mimo USA je díky streamingu přes internet největší sledovanost v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Zájmem CATV je do tvorby svého programu zapojit také studenty. Ve Zlínském kraji už několik let spolupracuje s Gymnáziem T.G.M. a Jazykovou školou s právem státní zkoušky ve Zlíně. „Spolupráce to je úspěšná pro obě strany. Pro samotné studenty je určitě zajímavé vidět výsledky svého úsilí ve vysílání. Rádi bychom nyní rozšířili spolupráci o další školy,“ konstatoval ředitel a producent John Honner, který CATV před 16 roky založil. „Pokud se na spolupráci s vysílání Czech – American TV domluvíme, budou se studenti z našeho kraje podílet na tvorbě vzdělávacích pořadů, které následně Czech – American TV odvysílá,“ doplnil Petr Gazdík.

Kromě Gymnázia T.G.M. spolupracuje česko - americká televize například i s Regionem Slovácko, Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně, nebo s městem Zlínem.

Více o CATV na www.catvusa.com.

 

22. 5. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.