Pojďte prožít Den Zlínského kraje – sobotu plnou poznání, zážitků, zábavy a dobrého jídla i pití

11.9.2020

ZLÍN - Bohatý program pro návštěvníky všech generací nabídne Den Zlínského kraje, který se bude konat 19. září 2020 od 9 do 21.30 v sídle Zlínského kraje a také na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITITU, na Parkovišti CREAM a na Vavrečkově ulici, tedy v blízkém okolí Baťova mrakodrapu. V 10 hodin přivítá návštěvníky hejtman Jiří Čunek, který akci oficiálně zahájí.

Na Vavrečkově ulici bude celý den probíhat výstava moderní zemědělské techniky a budou se zde konat projížďky v kočáru s koňmi ze Zemského hřebčince Tlumačov. Svou činnost a dovednosti představí hasiči a záchranáři.

Od 11 do 18 hodin najdou zájemci ve stánku JEDU NA DŘEŇ všechny informace o dárcovství kostní dřeně a mohou se i sami přihlásit do registru.

V Baťově mrakodrapu budou opět v pravidelných intervalech organizovány oblíbené projížďky pojízdnou Baťovou pracovnou. K vidění budou také zajímavé výstavy. Na terase v 16. etáži mohou zájemci pozorovat Slunce díky asistenci hvězdářů ze Vsetína anebo si prohlédnout bronzový model Zlína a pokochat se krásným výhledem na okolí krajského města prostřednictvím dalekohledů.

Platforma 14I15 BAŤOVA INSTITUTU bude hostit stánky s nejlepšími potravinářskými produkty oceněnými např. Perlou Zlínska. Své umění zde předvedou i mistři lidových řemesel. Na pódiu se o pestrý program postará Dechový orchestr mladých a mažoretky, Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice, cimbálová muzika, žáci ZUŠ, Avion Big Band, soubor Ondráš a večer kapela Argema.

Děti se můžou vyřádit na dopravním hřišti BESIP a také v Jump parku FABRIKA, který bude fungovat po celý den.

Neodmyslitelnou součástí Dne Zlínského kraje je prodej vynikajících lahůdek i nápojů regionálních výrobců – přijďte je podpořit!

Podrobné informace o Dni Zlínského kraje sledujte na webu www.denzk.cz

Zpracovala: Helena Mráčková