Podvodné telefonáty i jiné praktiky tzv. šmejdů zazněly na semináři v Kroměříži

  9.9.2015
Podvodné telefonáty i jiné praktiky tzv. šmejdů zazněly na semináři v Kroměříži

Kroměříž – Hned několik případů podvedených seniorů, kteří dali své úspory pachateli poté, co se po telefonu vydával za někoho z příbuzných, v posledních měsících zaznamenali policisté ve Zlínském kraji. A právě tyto případy byly prezentovány na semináři v Kroměříži, který proběhl v rámci projektu Zlínského kraje s názvem senioři a jejich bezpečí.

„Takové praktiky jsou v poslední době velmi časté a velmi zákeřné. Proto je opravdu důležitá prevence,“ upozornila Lucie Javoříková z KŘ PČR Zlínského kraje na již třetím okresním semináři krajského projektu Senioři a jejich bezpečí. Ten se dnes uskutečnil v Kroměříži.

Senioři jsou nejčastějším terčem zlodějů a podvodníků. Důvodem, proč si pachatelé vybírají právě je, je skutečnost, že jsou to lidé důvěřiví, mnohdy žijí osamoceně, a proto uvítají jakoukoliv návštěvu, se kterou si mohou popovídat. Podvodníci si pak vymýšlejí různé způsoby, jen aby se dostali do jejich přízně a hlavně k jejich penězům.

„Zlínský kraj si je toho vědom. Proto jsem velmi ráda, že náš projekt - Senioři a jejich bezpečí, který mimo jiné zahrnuje i čtyři okresní a jednu krajskou konferenci, se setkává s velkým ohlasem,“ podotkla krajská radní a nositelka projektu Taťána Valentová Nersesjan.

Do Kulturního domu v Kroměříži dnes zavítalo přes padesát zástupců seniorských organizací. Ti si kromě rad od policie vyslechli i doporučení a zkušenosti od České obchodní inspekce a Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska.

Projekt Zlínského kraje zaměřený proti nekalým obchodním praktikám Senioři a jejich bezpečí finančně podpořilo Ministerstvo vnitra ČR z Programu prevence kriminality pro rok 2015. Další seminář se uskuteční 20. října v Uherském Hradišti.

 

9. 9. 2015

Zpracovala: Gabriela Sluštíková

Další informace:

Renata Škrobálková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

 

Foto 2 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 3 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 4 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 5 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 6 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 7 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 8 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 9 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 10 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 11 (foto: Zuzana Gašková)
Foto 12 (foto: Zuzana Gašková)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap