Po uměleckých dílech ve Zlíně

18. 3. 2021

Možná jste si již všimli nové instalace, která rozpohybovala platformu 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Kinetická socha s názvem Vlna reagující na vítr prolamováním křídel, je k vidění při pohledu z autobusového nádraží. Jejím autorem je Zdeněk Šmíd, jeden z vystavujících na výstavě Zlínský okruh VII ­– Poprvé ve Zlíně, kterou připravila Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Jedná se o jednu ze tří prodloužených výstav, které nyní čekají na své návštěvníky. Výstava Zlínský okruh seznamuje s tvorbou 13 autorů, kteří dají nahlédnout nejen do svých ateliérů, ale zejména na to, co v nich v těchto nelehkých časech vzniklo.

S regionem je spjatá také výstava Bedřich Baroš ­– Soužití s uměním. Malíř, kterého původně do Zlína přivedla kariéra hokejového brankáře, se stal jedním z výrazných představitelů výtvarné scény Zlína 60. let 20. století.  Prodloužená zůstává i výstava Adriena Šimotová: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné), která je k vidění v grafickém kabinetu galerie.

Než se galerie otevře, návštěvníci si mohou zkrátit čas procházkou po uměleckých dílech ve Zlíně. Kromě již zmíněné Vlny si kolemjdoucí mohli ve vstupu budovy 14 povšimnout také objektu Petra Stanického s příhodným názvem #14. Galerie dále na svých webových stránkách připravila online mapku s krátkou procházkou po pěti vybraných dílech v dostupné vzdálenosti. Kromě rozšířených popisků a videí, zde zájemci najdou také dva úkoly pro mladší účastníky.
Více na galeriezlin.cz.

 

Foto: archiv Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

 

 

vlna-zdenek-smid.jpg
zlinsky-okruh-vii-foto-dalibor-novotny.jpg
foto-dalibor-novotny.jpg
dsc00643-60082e4c0e4c9.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap