Po jihovýchodním obchvatu Otrokovic se už jezdí ve dvou pruzích v obou směrech

  4.11.2021
Po jihovýchodním obchvatu Otrokovic se už jezdí ve dvou pruzích v obou směrech

V celé šíři, tedy ve dvou pruzích v obou směrech, mohou ode dneška řidiči využívat jihovýchodní obchvat Otrokovic. Dopravní stavba navazující na severovýchodní obchvat města se sice motoristům otevřela už koncem června, zprovozněna však zatím byla pouze v polovičním profilu.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jihovýchodní obchvat Otrokovic, který byl letos 29. června provizorně zprovozněn v polovičním profilu, se nyní motoristům otevírá v plném rozsahu. Zprovozněny zde byly oba jízdní pásy ve dvou pruzích, včetně okružní křižovatky v Napajedlích. Tato stavba v délce 3,140 kilometru navazuje na již realizovaný severovýchodní obchvat Otrokovic a je součástí připravovaného tahu dálnice D55, která po svém dokončení umožní komfortní dopravní spojení severu a jihu Moravy.

„Byť byl zatím provoz na tomto obchvatu veden pouze v polovičním profilu, i tak to v posledních čtyřech měsících znatelně ulevilo dlouhodobě neúnosné dopravní zátěži v centru Otrokovic. Nyní, když je obchvat kompletně dokončen, se situace ještě zlepší, protože bude zajištěna větší plynulost, a tím pádem i bezpečnost provozu na obchvatu,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Nová okružní křižovatka v Napajedlích, jež je součástí obchvatu, bude sloužit jako napojení silnice I/55 a dálnice D55. Vzhledem k ještě stále probíhající opravě silnice III/49724 v ulici Dr. Beneše v Napajedlích, kterou realizuje krajská organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje, zatím ještě nebude možné z nové okružní křižovatky odbočit do Napajedel, a to až do 10. prosince 2021, kdy se předpokládá dokončení opravy silnice.

„Každý kus nové cesty je pro náš kraj přínosem. Naším úkolem teď je, aby se úsek podařilo udržet nezpoplatněný a řidiči ho mohli využívat bez omezení. Alespoň do doby, než se postaví další část dálnice. Jedině tak Otrokovicím ulevíme. Uděláme pro to maximum,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, která přišla na více než 700 milionů korun bez DPH, byla zahájena v říjnu 2018. Jejím objednatelem bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem pak firma Eurovia CS, a.s. Součástí jihovýchodního obchvatu jsou mimo jiné tři protihlukové stěny v celkové délce 1 819 metrů, čtyři mostní objekty či opěrná zeď o ploše 314 metrů čtverečních.

Zpracoval: Jan Vandík

4. 11. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

jv-obchvat-otrokovice1.jpg
jv-obchvat-otrokovice2.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap