Perníčky - Výstava o historii i současnosti perníků

16.11.2019 - 23.2.2020
Zámek Vsetín
Muzeum regionu Valašsko

Výstava přiblíží historii perníku a perníkářského řemesla, jeho doklady na Valašsku, rovněž ukáže současný zdobený perník domácích výrobkyň z regionu i cukrářek a cukrářů ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín.

Ve výstavě se návštěvníci seznámí s přípravou perníkového těsta v minulosti a se starobylým perníkářským řemeslem, jehož připomínkou jsou vzácné dřevěné formy na tvarování perníků ze sbírek Muzea regionu Valašsko a Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Vývoj od tlačeného perníku k bílkovou polevou zdobeným perníčkům doloží tvorba několika současných tvůrkyň z Valašska a světově známých cukrářek a cukrářů ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín.