Partneři jednali o paktu zaměstnanosti Zlínského kraje

  21.10.2015

ZLÍN - Prosazování Paktu zaměstnanosti Zlínského kraje coby partnerství usilujícího o účinnou spolupráci ve prospěch celkového ekonomického rozvoje prostřednictvím těch, kteří v regionu významně ovlivňují trh práce a vzdělávací nabídku, bylo hlavním tématem wokshopu, který uspořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje.

Workshop se konal za účasti hejtmana Stanislava Mišáka a zástupců organizací, které jsou potenciálními signatáři paktu, tedy kromě Zlínského kraje dále Krajské pobočky Úřadu práce ČR ve Zlíně, Krajské hospodářské komory Zlínského kraje, Okresní hospodářské komory Kroměříž, Regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů Zlínského kraje a dalších partnerů z řad firem, Univerzity T. Bati, Svazu průmyslu a dopravy, Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje, Technologického inovačního centra apod.

„Pakt zaměstnanosti je v posledním roce často diskutovaným tématem, protože není pochyb o nutnosti spolupráce zaměstnavatelů, státních a samosprávných celků, profesních svazů a dalších partnerů, kteří v regionu vytvářejí a ovlivňují trh práce. Zlínský kraj pakt zaměstnanosti jednoznačně podporuje a považuje ho za významný nástroj na podporu zaměstnanosti. Jako takový je proto také zakotven v krajských rozvojových dokumentech jako je Regionální inovační strategie Zlínského kraje aktualizovaná letos v létě anebo Koncepce zaměstnanosti Zlínského kraje, “ řekl hejtman Stanislav Mišák.

Pakt zaměstnanosti Zlínského kraje, s jehož podpisem se počítá v horizontu nejbližších měsíců a jehož realizátorem má být Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, má přinést přesnější monitorování kvalifikačních potřeb trhu práce v regionu včetně měření skutečných dopadů realizovaných opatření, dále spolupráci mezi jednotlivými institucemi v regionu, zlepšení nabídky dalšího vzdělávání, zavedení polytechnického vzdělávání už do úrovně mateřských a základních škol, společný koordinovaný postup zacílený na možnost získávání dotačních programů a další aktivity.

 

Zpracovala Helena Mráčková

21. 10. 2015

Další informace:

Renata Škrobálková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.