Otevřené brány

 

Otevřené brány jsou společným projektem Zlínského kraje, měst, obcí a farností. Smyslem projektu je zpřístupnění bohatého fondu památek církevní povahy, zejména umělecky a historicky cenných kostelů a jejich mobiliářů ve Zlínském kraji a také poukázat i na další zajímavá místa v okolí.

Každoročně během turistické sezóny mají návštěvníci možnost navštívit významné sakrální památky ve Zlínském kraji a seznámit se s jejich historií a zajímavostmi.

V kostelích se zdarma provádí od května do konce září dle dohodnutého režimu s farnostmi. Režim prohlídek je buď jen o víkendech, celý týden, nebo je provoz kombinovaný podle návštěvnosti. Průvodci jsou většinou studenti nebo aktivní senioři.

Zlínský kraj projekt koordinuje, vydává informační materiály a zajišťuje propagaci na veletrzích cestovního ruchu ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy a zájmovým sdružením Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

Základní idea a koncept tohoto jedinečného projektu vznikl na odboru kultury a památkové péče v roce 2007, realizace projektu započala v roce 2009. Na počátku bylo do projektu zapojeno 9 objektů.

V roce 2020 bylo do projektu zapojeno již 26 objektů. Interaktivní mapa všech zapojených objektů 
je uvedena na webových stránkách projektu. 

English - download

.pdf Open Gates 1087,23 kB
.pdf Offene Tore 1097,33 kB
.pdf Porte aperte 1078,4 kB
.pdf Otwarte bramy 1077,38 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

  • úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
podatelna krajského úřadu
(ostatní pracoviště pouze po objednání)
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky