Osvětlené přechody, radary pro obce nebo dětská dopravní hřiště, to je letošní podpora BESIP

11.4.2017

Zlínský kraj – Poskytnutí dotací týkajících se oblasti bezpečnosti silničního provozu (BESIP) projednala Rada Zlínského kraje. Celkem má být z krajského rozpočtu pro tyto účely přiděleno téměř 2 miliony korun.

„První část dotací je určena obcím na zlepšení přehlednosti přechodů pro chodce a míst pro přecházení a také na nákup radarů při vjezdu do obcí. Druhá část je zaměřena na realizaci aktivit souvisejících s dopravní výchovou dětí a pořádáním dopravních soutěží, dále na aktivity prevence dopravních nehod a na opravy a údržbu dětských dopravních hřišť včetně zajištění jejich běžného provozu," uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Dotace na zlepšení přehlednosti přechodů pro chodce a realizaci dopravně inženýrských opatření jsou administrovány v rámci programu BESIP Zlínského kraje pro rok 2017. Rada doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí finanční podpory celkem 10 obcím. Jsou jimi Bohuslavice u Zlína, Martinice, Liptál, Slavkov pod Hostýnem, Uherský Brod, Újezd, Valašské Klobouky, Vítonice, Vysoké Pole a Žlutava. Celkově má mezi ně být rozděleno 1,084 milionu korun.

Finanční podpora na aktivity spojené s dopravně bezpečnostní tematikou a na opravy, údržbu a provoz dopravních hřišť bude žadatelům přidělena z Fondu Zlínského kraje. Rada odsouhlasila poskytnutí dotací celkem 9 subjektům (města Kroměříž, Rožnov pod Radhoštěm, Uherský Brod, Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Centrum služeb pro silniční dopravu, Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí, ZŠ Uherské Hradiště, Sportovní 777 a ZŠ Vsetín, Trávníky 1217). Celkem jde o částku 810 tisíc korun. Některé z těchto dotací část musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.

Zpracoval: Jan Vandík

11. 4. 2017