Osvětlené přechody, radary pro obce nebo dětská dopravní hřiště, to je letošní podpora BESIP

  11.4.2017
Osvětlené přechody, radary pro obce nebo dětská dopravní hřiště, to je letošní podpora BESIP

Zlínský kraj – Poskytnutí dotací týkajících se oblasti bezpečnosti silničního provozu (BESIP) projednala Rada Zlínského kraje. Celkem má být z krajského rozpočtu pro tyto účely přiděleno téměř 2 miliony korun.

„První část dotací je určena obcím na zlepšení přehlednosti přechodů pro chodce a míst pro přecházení a také na nákup radarů při vjezdu do obcí. Druhá část je zaměřena na realizaci aktivit souvisejících s dopravní výchovou dětí a pořádáním dopravních soutěží, dále na aktivity prevence dopravních nehod a na opravy a údržbu dětských dopravních hřišť včetně zajištění jejich běžného provozu," uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Dotace na zlepšení přehlednosti přechodů pro chodce a realizaci dopravně inženýrských opatření jsou administrovány v rámci programu BESIP Zlínského kraje pro rok 2017. Rada doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí finanční podpory celkem 10 obcím. Jsou jimi Bohuslavice u Zlína, Martinice, Liptál, Slavkov pod Hostýnem, Uherský Brod, Újezd, Valašské Klobouky, Vítonice, Vysoké Pole a Žlutava. Celkově má mezi ně být rozděleno 1,084 milionu korun.

Finanční podpora na aktivity spojené s dopravně bezpečnostní tematikou a na opravy, údržbu a provoz dopravních hřišť bude žadatelům přidělena z Fondu Zlínského kraje. Rada odsouhlasila poskytnutí dotací celkem 9 subjektům (města Kroměříž, Rožnov pod Radhoštěm, Uherský Brod, Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín, Centrum služeb pro silniční dopravu, Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí, ZŠ Uherské Hradiště, Sportovní 777 a ZŠ Vsetín, Trávníky 1217). Celkem jde o částku 810 tisíc korun. Některé z těchto dotací část musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.

Zpracoval: Jan Vandík

11. 4. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.