Ošetřovné pro OSVČ

Dne 26. 3. 2020 vláda přijala usnesení týkající se tzv. ošetřovného pro osoby samostatně výdělečně činné. Ošetřovné bude realizováno formou programu, jehož znění je uvedeno v příloze.

Po vyhlášení programu na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (dále jen „MPO“) bude možno přijímat žádosti o podporu, a to od 1. 4. 2020. Vzory žádosti, dokladů, které je třeba přiložit a čestného prohlášení budou zveřejněny na stránkách MPO. Po vyplnění ji OSVČ bude moct podat u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem, poštou nebo, a to pouze v nezbytných případech a po předchozí domluvě, doručit osobně.

Obecní živnostenské úřady budou žádosti zasílat MPO, které bude o poskytnutí podpory rozhodovat.

Podrobnější informace jsou uvedeny v přílohách článku.

Podací formulář naleznete na stránce MPO zde:

dokumenty ke stažení

.pdf Ošetřovné pro OSVČ - usnesení vlády 133,82 kB