Oprávnění k poskytování zdravotních služeb (INFORMACE, FORMULÁŘE)

Dne 1.4.2012 nabyl účinnosti zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách. Formuláře žádostí o udělení oprávnění k poskytování zdravotních služeb a formluáře oznámení změn týkajících se údajů uvedených v oprávnění k poskytování zdravotních služeb tvoří přílohu k tomuto článku.

V přílohách naleznete také některé podklady, které je nutno k žádosti doložit, a to:

• prohlášení poskytovatele zdravotních služeb
  • prohlášení odborného zástupce
  • formuláře pro vyplnění seznamu zdravotnických pracovníků

Dokumenty - formuláře

.doc Žádost o udělení oprávnění - právnická osoba 99 kB
.doc Žádost o udělení oprávnění - fyzická osoba 94 kB
.doc Prohlášení žadatele 40,5 kB
.doc Prohlášení odborného zástupce 46 kB
.doc Obory zdravotní péče - nelékaři 24,5 kB
.doc Obory zdravotní péče - lékaři, zubní lékaři, farmaceuti 35,5 kB
.xls Seznam zdravotnických pracovníků 41 kB
.doc Vzor lékařského posudku 30 kB

Při vyplňování žádostí můžete využít přiložené pokyny k formulářům.

Pokyny k formulářům

.doc Pokyny k formuláři pro fyzické osoby 35,5 kB
.doc Pokyny k formuláři pro právnické osoby 35,5 kB

Formuláře pro oznámení změn v údajích uvedených v rozhodnutí o udělení oprávnění k poskytování zdravotních služeb a změn týkajících se dokladů přikádaných k žádosti dle § 21 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách.

Oznámení změn

.doc Oznámení změny údajů v rozhodnutí - osobní údaje - fyzická osoba 51 kB
.doc Oznámení změny údajů v rozhodnutí - osobní údaje - právnická osoba 54,5 kB
.docx Žádost o změnu údajů - místo poskytování, obor péče, odborný zástupce - právnická osoba 22,66 kB
.docx Žádost o změnu údajů - místo poskytování, obor péče, odborný zástupce - fyzická osoba 21,12 kB
.docx Prohlášení žadatele 21,34 kB
.doc Prohlášení odborného zástupce 46 kB
.xls Seznam zdravotnických pracovníků 41 kB

Odejmutí oprávnění

.docx Odejmutí oprávnění - fyzická osoba 23,92 kB
.docx Odejmutí oprávnění - právnická osoba 28,18 kB

Formulář žádosti o odejmutí oprávnění k poskytování zdravotních služeb dle § 23 odst. 1 písm. c) zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách.

Nakládání se zdravotnickou dokumentací při ukončení poskytování zdravotních služeb

Poskytovatel, který hodlá ukončit poskytování zdravotních služeb, je povinen tuto informaci zveřejnit alespoň 60 dnů přede dnem zamýšleného ukončení a to jednak ve zdravotnickém zařízení na veřejně přístupném místě, popřípadě na svých internetových stránkách.

Poskytovatel současně požádá příslušný správní orgán (krajský úřad) a obec, na jejímž území poskytuje zdravotní služby, o uveřejnění informace na úřední desce. Informace musí obsahovat datum zamýšleného ukončení činnosti, datum, do kterého lze předložit žádost o předání zdravotnické dokumentace poskytovateli zvolenému pacientem, adresu pro předložení žádosti. Bude-li v poskytování zdravotní péče pokračovat jiný poskytovatel, uvede rovněž  informaci o tom, která osoba hodlá pokračovat v poskytování zdravotní péče.

Zdravotnickou dokumentaci vedenou o pacientech, kteří v termínu nepředložili žádost o předání jinému poskytovateli nebo osobě pokračující v poskytování zdravotní péče, je povinen poskytovatel, kterému bylo vydáno rozhodnutí správního orgánu o zrušení registrace NZZ nebo odejmutí oprávnění k poskytování zdravotní péče, předat zdravotnickou dokumentaci příslušnému správnímu orgánu včetně jejího soupisu. Soupis bude obsahovat jméno, popř. jména, příjmení pacienta a jeho datum narození.

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO