On-line program 14|15 BAŤŮV INSTITUT

  17.3.2021
On-line program 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Novinky i pokračující prověřené aktivity. Sledujte březnový program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

Už několik měsíců pracují organizace v institutu na online programu. Mnohé formáty se osvědčily a našly si své pravidelné odběratele. Pracovníci muzea, galerie a knihovny se setkávají s řadou pozitivních reakcí, které je těší a motivují k další práci. Ta se, ve své online podobě, zdá být již nezbytná, protože není jasné, kdy a za jakých podmínek se kultura znovu otevře veřejnosti.

„V úvodu bych ráda připomenula, že 14|15 BAŤŮV INSTITUT nadále vydává měsíční program, který je k dispozici na webu 14-15.cz. Zájemci zde najdou přehled všech on-line aktivit, například zajímavé cykly z galerie se zaměřením na umělecká díla ze stálé expozice či zajímavosti z depozitáře. Muzeum se nyní zaměřilo také na odborné články k tématům z oborů, kterým se věnuje. A knihovna zahájila řadu novinek, mezi ty nejzajímavější patří vlastní podcast.“, uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

A nyní k dalšímu programu.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně představila hlavní téma měsíce, každoroční cyklus Březen měsíc čtenářů, který je celorepublikovou akcí a letos se koná v online prostředí. Ačkoliv není možné vytvořit program v takovém rozsahu jako za standardních podmínek, přesto zahrnuje několik zajímavých událostí. Jsou to online besedy, ale i akce „v terénu“, jmenovitě Zašifrovaná procházka Zlínem či Aktivní úklid kolem řeky Dřevnice. Velkou pozornost si získal také zahajovací díl nového podcastu knihovny Na vlně, jehož prvním hostem byl Jan Kaňka, ředitel knihovny.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně se nadále věnuje seriálu Okem kurátora. Ten se stal divácky velmi oblíbeným nejen díky obsahu, ale i formě. Vybrané dílo z expozice Řády vidění představuje ve videu konkrétní kurátor, který seznamuje diváka svým pohledem a pomocí svých znalostí s daným dílem. Galerie zároveň již několik měsíců prezentuje velmi ucelený a atraktivní online program pro děti, který nedávno zaujal i Českou televizi. Ta ho o minulém víkendu zařadila do nabídky tvořivých činností pro děti v pořadu Tamtam na ČT Déčko. Kdo tuto aktivitu galerie ještě nezaregistroval, může si všechny formáty jednoduše prohlédnout na webu. Jedná se o Galeřiště online určené pro nejmenší děti, Sobotní výtvarné dílny online s tvorbou výrobků podle vybraných děl galerie a pro starší děti jsou připraveny kreativní a zároveň naučné Tvůrčí úkoly. Galerie chystá mimo jiné malou online výstavu z těchto domácích výtvorů.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně od počátku roku připravilo nové výstavy, které čekají na své fyzické otevření. Zároveň intenzivně pracuje na přípravě sezóny na hradě Malenovice. Kromě úklidu a údržby připravuje i nové výstavy. Na hájence půjde o výstavu Krása v ohni zrozená věnovanou kovářskému umění ateliéru Sousedík, na hradě pak Broučci, které bychom měli znát představující kouzelné ilustrace hmyzu od Vladimíra Javorka. Co se týče online aktivit, zmíníme videonávody na tvorbu vystřihovánek po vzoru známé výtvarnice Kornelie Němečkové, jejíž výstava v muzeu také čeká na otevření. Kurátoři muzea a odborní pracovníci mimo jiné publikují články na zajímavá témata z oborů, kterým se věnují. Naposledy například články Pulčínské ledopády (obor geologie) nebo Poznáváme pupeny (obor botanika).

„Komunikujeme nejen prostřednictvím webu, formou textu, obrazu a videí, ale také pomocí sociálních sítí, kde bych ráda upozornila na chystaný kvíz 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, který začne už zítra, 17. března na facebooku institutu. Naši fanoušci si tak mohou zpestřit čas a v průběhu 7 dnů zodpovědět otázky zaměřené na 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Pro účastníky kvízu, kteří všechny otázky správně zodpoví, máme připravenu atraktivní odměnu.“ komentovala další z aktivit Petra Kubíková.

www.14-15.cz.

    

    Kontakt:

     Petra Štrofová

     PR manažerka

    14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

    14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

    Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz    

 Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU sídlí     Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve     Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut,     které jsou přísěvkovými organizacemi Zlínského kraje.
   
   

        

      
okem-kuratora-kgvu-slavicek.jpg

Dokumenty ke stažení

.jpg sobotni_vytvarne_dilny_2021_image_kgvu 73,61 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky