Omezení na silnici do Hostýnských vrchů potrvá už jen do konce srpna

15.2.2019
Omezení na silnici do Hostýnských vrchů potrvá už jen do konce srpna

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na silnici II/437 z Chvalčova do Hostýnských vrchů by měly od začátku letošního dubna pokračovat stavební práce a dopravní omezení související s rekonstrukcí tohoto devítikilometrového úseku. Rozsáhlá stavební akce, která začala již v roce 2017, bude v letošním roce dokončena. Stavební práce zde byly přes zimní období přerušeny.

„Kdo si během zimy, pokud zrovna krajina nebyla pod sněhem, projel tento rekonstruovaný úsek, mohl si všimnout, že se zde za uplynulé dva roky udělalo již hodně práce a že se stav silnice zásadně zlepšuje. Silničáři zde již opravili nebo zahájili opravu na sedmi kilometrech této trasy,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

K dokončení díla zbývají ještě práce ve dvou úsecích – o délce 1 189 a 2 460 metrů. V dalších dvou úsecích je třeba již jen položit obrusnou vrstvu živičného koberce.

„V předstihu chceme informovat motoristy a uživatele rekreačních zařízení v této oblasti, že zde bude v období do konce června 2019 silniční provoz řízen na třech úsecích semaforem. V závěrečné etapě během hlavních letních prázdnin bude světelné signalizační zařízení použito již pouze na jednom úseku a na trase budou zřízena dvě pracovní místa o délce do 50 metrů, kde bude doprava usměrněna pouze přechodným dopravním značením,“ uvedl provozně-technický náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka. Silnice z Chvalčova po křižovatku na Rajnochovice by měla být kompletně obnovena a bez omezení průjezdná od září letošního roku.

„Jsme si vědomi toho, že stavební práce na silnici do Hostýnských vrchů představují pro motoristy omezení a zdržení. Avšak bez nich se bohužel žádná silnice rekonstruovat nedá. Tato trasa již takový komplexní stavební zásah potřebovala. Jízda po obnovené silnici bude v dalších letech pro řidiče určitě příjemnější, pohodlnější i bezpečnější,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Zhotovitelem stavby je firma ALPINE Bau CZ, a. s., z Valašského Meziříčí. Smluvní cena za tuto zakázku činí 97,69 milionu korun (včetně DPH). Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

S využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

15. 2. 2019