Oddělení rozpočtu a financování

Finanční vypořádání - volba prezidenta 2017 - doplnění
Finanční vypořádání obcí se STÁTNÍM ROZPOČTEM za rok 2018

Upřesnění postupu při zpracování podkladů k finančnímu vypořádání za rok 2018 prostřednictvím Zlínského kraje včetně metodiky. Jsou zde také k dispozici bianko přílohy 7A,7B,tabulka DSH a vzor avíza k vratce dotace. více »

STÁTNÍ ZÁVĚREČNÝ ÚČET za rok 2018

Upřesnění postupu při zpracování podkladů pro vypracování návrhu státního závěrečného účtu za rok 2018. více »

Finanční vypořádání obcí se ZLÍNSKÝM KRAJEM za rok 2018

Upřesnění postupu při zpracování podkladů k finančnímu vypořádání se Zlínským krajem za rok 2018 včetně tabulky k vyplnění. více »

Finanční vypořádní se státním rozpočtem - dotace poskytnutá příjemcům PŘÍMO ze SR
Finanční příspěvek na hospodaření v lesích za rok 2018
Finanční vztah státního rozpočtu k rozpočtům obcí na rok 2019 [aktualizováno 9. 1. 2019]

Na základě schválení návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2019, jehož přílohou je stanovení postupu výpočtu příspěvku na výkon státní správy, zveřejňujeme údaje s rozdělením příspěvku mezi jednotlivé obce Zlínského kraje. Jedná se o materiál Ministerstva vnitra, proto má tabulka odlišnou vizuální podobu oproti tabulkám z minulých let. V závislosti na zveřejnění zákona o státním rozpočtu na rok 2019 ve Sbírce zákonů zde uveřejníme i podrobný postup výpočtu příspěvku. V důsledku schválení změny způsobu financování u matričních agend oproti vládnímu návrhu došlo ke změně výše příspěvků u obcí, které tuto agendu vykonávají. více »

Konzultační dny pro obce

Podklady k prezentaci na konzultační dny pro obce více »

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu 2018

Podklady týkající se voleb do zastupitelstev obcí a Senátu 2018. více »

Metodický pokyn Centrální harmonizační jednotky MF č.7 - Řízení rizik spojených s hospodaření obce
Předpokládané daňové výnosy obcí v roce 2019 - Kalkulačka RUD
Finanční vztah státního rozpočtu k rozpočtům obcí na rok 2018
Dotace z MŠMT - Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání - ÚZ 33063
Dotace z MPSV - Operační program Zaměstnanost 2014+ - UZ 13013
Dotace z MV na zabezpečení akceschopnosti SDH pro rok 2018
Dotace ze SZIF - kontrola
Informace k účinnosti zákonů č. 23/2017 Sb., č. 24/2017 Sb., a č. 25/2017 Sb.

Zde přikládáme základní informace k účinnosti zákonů č. 23/2017 Sb., č. 24/2017 Sb., a č. 25/2017 Sb. Dopady se týkají aktuálně zejména povinnosti zveřejňování vybraných dokumentů. Podrobnější informace zveřejnilo Ministerstvo financí ve svých zprávách pro finanční orgány obcí a krajů číslo 2/2017 - dostupné na http://www.denik.obce.cz/go/dokumenty/Z_mf/rok_17/2_17/index.htm

Informace, které byly e-mailem zaslali obcím, mají charakter metodického doporučení, obce si mohou zvolit vlastní, odlišný postup. více »

Kontrolní vazby výkazu FIN 2-12 M

Zde přikládáme seznam kontrolních vazeb výkazu FIN 2-12 M. Chybové hlášení, které obdrží účetní jednotka, obsahuje číslo chybné vazby, které si může přiřadit podle sloupce "ID Vazby" seznamu ke konkrétní kontrolní vazbě, která je porušena více »