Od 18. března budou autobusy ve Zlínském kraji jezdit v letním prázdninovém režimu

  16.3.2020
Od 18. března budou autobusy ve Zlínském kraji jezdit v letním prázdninovém režimu

ZLÍNSKÝ KRAJ – S ohledem na aktuální vývoj situace týkající se nákazy koronaviru v naší republice informujeme občany, že od středy 18. března budou ve Zlínském kraji jezdit všechny autobusy veřejné linkové dopravy v tzv. letním prázdninovém režimu, budou se tedy řídit jízdními řády platnými pro období letních prázdnin. Jízdní řády přitom budou nastaveny tak, aby zohledňovaly aktuální potřeby dopravní obslužnosti v jednotlivých částech kraje.

„Přistupujeme k tomuto kroku, protože se ukázalo, že lidé vzali současnou situaci vážně a kvůli možnému riziku nákazy koronavirem jezdí mnohem méně hromadnými dopravními prostředky a pro své cesty více využívají osobních automobilů. Jsme proto přesvědčení, že dokud tato situace potrvá, bude naprosto dostačující, když budou linkové autobusy ve Zlínském kraji jezdit v letním prázdninovém režimu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zlínský kraj zároveň apeluje na dopravce i cestující, aby v rámci snižování rizika nákazy virem dodržovali veškerá hygienická doporučení a postupovali odpovědně a podle platných postupů, pocítí-li příznaky infekce. Dopravcům již kraj nabídl zprostředkování kontaktů na dodavatele ochranných prostředků (roušek a respirátorů) s dostatečnou kapacitou a jejich distribuce bude pravděpodobně probíhat prostřednictvím krizového řízení Zlínského kraje.

 

16. 3. 2020

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap