Ocenění nejlepších knihoven a knihovníků Zlínského kraje

Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se rozhodly každoročně ocenit práci veřejných knihoven ve Zlínském kraji, přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb i jejich mimořádné počiny. Komise složená ze zástupců kraje, krajské knihovny a knihoven pověřených výkonem regionálních funkcí vybere každý rok čtyři veřejné knihovny, jednu knihovnu z každého okresu, které získají finanční dar a čtyři osoby – knihovníky, které obdrží zvláštní uznání. K udělení ocenění se pojí následující kritéria:

A. Nejlepší knihovny roku ve Zlínském kraji

• statistické ukazatele – % uživatelů z počtu obyvatel, počet návštěv celkem na 1 obyvatele, počet výpůjček na 1 čtenáře, kulturní a vzdělávací akce na 1000 obyvatel,
  • plnění standardů veřejných knihovnických a informačních služeb [1],
  • mimořádné aktivity, ediční a publikační činnost, zapojení do celostátních a mezinárodních projektů, spolupráce v rámci regionálních funkcí knihoven a další nadstandardní činnosti knihovny,
  • péče o knihovní fond a vzhled knihovny.

B. Zvláštní uznání pro jednotlivce (pracovníka nebo bývalého pracovníka knihovny)

• nadstandardní aktivity spojené s řízením a modernizací knihoven,
  • realizace mimořádných nebo výjimečných činností v oblasti knihovnictví,
  • dlouhodobý přínos v oboru.

Knihovny i jednotlivce navržené na toto ocenění mohou nominovat zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven či odborná veřejnost.

Nominační formulář bývá zveřejněn na stránkách knihovny: www.kfbz.cz v sekci pro knihovny, bližší informace a nominace poskytne: Jana Tomancová, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, e-mail: tomancova@kfbz.cz, telefon: 573 032 509, 731 519 226.

dokumenty ke stažení

.rtf nominace_zvlastni_uznani_2017 59,61 kB