Ocenění Muzeum roku 2016 získala Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti

18.5.2017
Ocenění Muzeum roku 2016 získala Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti

PRAHA - Dne 17. května  2017, v předvečer svátku Mezinárodního dne muzeí,  proběhlo v Betlémské kapli v Praze vyhlášení a slavnostní předávání cen XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016.

V této prestižní nejvyšší národní soutěži bývají úspěšné všechny paměťové organizace Zlínského kraje – Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Muzeum Kroměřížska v Kroměříži, Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně,  Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně i Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Slovácké muzeum si za svůj opětovný úspěch podložený skvělou prací a přízní veřejnosti zaslouží uznání. Děkuji všem zaměstnancům muzea i lidem, kteří se zapojili do hlasování,“uvedl krajský radní pro kulturu, památkovou péči, církve, mládež a sport Miroslav Kašný, který zastupoval Zlínský kraj na slavnostním vyhlašování výsledků.

V ocenění Muzeum roku, které umožňuje muzejním institucím získat hodnocení na základě hlasování návštěvníků prostřednictvím portálu www.do-muzea.cz, letos podruhé bodovalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti.

Ocenění za třetí místo převzali zástupci Slováckého muzea: ředitel Ivo Frolec společně se svou zástupkyní Ivetou Mátlovou.

"Jsem opravdu velmi rád, že i letos jsme se mohli do Prahy vypravit na vyhlašování soutěže Gloria musaealis. Po obdržení ocenění, které určuje odborná porota, je to dnes jasný důkaz, že všechny naše objekty, expozice, výstavy a také doplňující akce v podobě přednášek, koncertů, výukových programů jsou na vysoké úrovni. Ocenění je projevem důvěry v naši práci od regionálních návštěvníků i turistů,“ řekl Ivo Frolec a dodal: „Tato cena také ukázala, že se nejedná pouze o množství návštěvníků, kteří k nám zavítají, ale hlavně o jejich vztah k naší instituci.“

Návštěvníci muzeí a galerií mají prostřednictvím soutěže možnost dát najevo, které muzejní instituce je oslovily.

Bližší Informace:

18. 5. 2017