O realizaci projektů a spolupráci jednali zástupci Zlínského a Trenčínského kraje

  3.9.2021
O realizaci projektů a spolupráci jednali zástupci Zlínského a Trenčínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Předseda Trenčínského samosprávného kraje Jaroslav Baška přijal koncem srpna v Trenčíně náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Trauba. Společně jednali o vzájemné spolupráci obou krajů při realizaci projektů a čerpání finančních prostředků v rámci evropských dotačních titulů. Během rozhovoru ale našli i celou řadu dalších témat, ve kterých si kraje mohou být nápomocny.

Trenčínský kraj byl v minulosti velmi úspěšný v čerpání evropských fondů. „My můžeme poskytnout slovenským partnerům zase zkušenosti například ze zpracování SMART koncepce kraje, ale témat pro spolupráci je mnohem více," sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub a doplnil, že župan Jaroslav Baška podporuje, stejně jako on, cestovní ruch a je nadšený cyklista. „Proto se již nyní těší na 10. září, kdy se na Vsetínsku setká s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem při slavnostním otevření dalšího realizovaného úseku cyklostezky BEVLAVA (Bečva-Vlára-Váh) a na jejich společnou projížďku," řekl Lubomír Traub.

Jednání krajů se účastnily také zástupkyně krajských organizací cestovního ruchu Zuzana Vojtová (Centrála cestovního ruchu Východní Morava) a Eva Frývaldská (KOCR Trenčín región), aby společně naplánovaly témata zaměřená na rozvoj cestovního ruchu v rámci česko-slovenské spolupráce.

Setkání podle slov zúčastněných proběhlo ve velmi přátelské atmosféře. Konkrétní body spolupráce předali nejvyšší představitelé obou krajů na určené vedoucí zaměstnance krajských úřadů.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap