O letní běh školy moderních zlínských učitelů byl velký zájem

  27.8.2012
O letní běh školy moderních zlínských učitelů byl velký zájem

ŽÍTKOVÁ – Škola zlínských moderních učitelů se stává nedílnou součástí odborné přípravy pedagogů Zlínského kraje. Její letní běh ve spolupráci se softwarovou firmou připravil Odbor školství, mládeže a sportu Zlínského kraje na předposlední prázdninový týden od 20. do 22. srpna 2012. V hotelu Kopanice v Žítkové se sešlo pětatřicet učitelů a ředitelů ze středních i základních škol.

"Zlínský kraj patří v oblasti využívání výpočetní techniky při vyučování ve školách k průkopníkům v rámci celé České republiky. Naše úzká spolupráce se společností Microsoft umožňuje učitelům z regionu pravidelně se seznamovat s novinkami, které jsou k dispozici a dají se využít jak ve školní výuce, tak i pro správu škol," uvedl Josef Slovák, krajský radní pro školství, mládež a sport. Kromě toho jsou součástí setkání také odborné semináře a nejrůznější druhy prezentací, zaměřené na osobní rozvoj každého účastníka. 

Mezi pedagogy a řediteli středních i základních škol Zlínského kraje je o semináře velký zájem. "Velmi si vážíme toho, že jsou ochotni se Letní školy zlínských moderních učitelů zúčastnit i během prázdnin, v době svého volna. Svědčí to o jejich velkém zápalu pro věc," zdůraznil radní Slovák.

Důležitou součástí škol moderních učitelů je i vzájemná výměna zkušeností. Každý pedagog zde má možnost prezentovat své poznatky s využitím počítačů a další techniky při vyučování, předvést své výukové program a během takzvané "Burzy nápadů" mají zúčastnění učitelé příležitost prezentovat inovativní a zajímavé způsoby výuky.

V „Burze nápadů“ nejvíce zaujal účastníky Vladimír Vaščák ze Střední průmyslové školy Zlín svou prezentací „Stránky SPŠ Zlín v mobilním telefonu“, na druhém místě se umístila se ředitelka ZŠ Pitín Jana Peřinová (prezentace Hlasovací zařízení v ZŠ Pitín), třetí pozici obsadil zástupce ISŠ COP Valašské Meziříčí Jaroslav Bernkopf s prezentací „Cizí jazyk s radostí“. Čtvrté a páté místo patřilo Michalu Zerzáňovi z Gymnázia Uherské Hradiště a Aloisi Kuželovi z Gymnázia J.Pivečky a SOŠ Slavičín.

"Školy zlínských moderních učitelů jsou naplňováním naší koncepce Informační strategie ve školství, kterou jsme spustili před více než třemi roky. Ale koncepce je jedna věc a její praktické naplňování věc druhá. Proto musím velmi ocenit zájem a nadšení našich pedagogů, kteří se za ty tři roky stali skutečnými průkopníky moderní počítačové výuky na školách. Patří jim za to velký dík," dodal radní Josef Slovák.

Osvědčení, které obdrželi účastníci letní školy, slouží jako doklad dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Zpracovala: Šárka Bařáková 

27. 8. 2012

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela                        
tisková mluvčí                                                            
Krajský úřad Zlínského kraje                                        
577 043 190, 731 555 161                                            

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 9 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 10 (foto: Šárka Bařáková)
Foto k tiskové zprávě 11 (foto: Šárka Bařáková)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.