O děti pracovníků IZS, nemocnic, sociálních služeb i prodejců potravin je postaráno

23.3.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od úterý 17. března mají možnost pracovníci Integrovaného záchranného systému a zaměstnanci nemocnic poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do školy. S účinností od pondělí 23. března zajistil kraj péči také pro děti zaměstnanců sociálních služeb a prodejen s potravinami.

„Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb i prodavaček je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se mohli naplno věnovat své profesi. Mnoho z nás na ně teď spoléhá a děkujeme jim v této vypjaté situaci za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.

Sedm školských zařízení ve Zlínském kraji se k dnešnímu dni stará o 94 dětí, kterým zajistí péči do doby ukončení nouzového stavu kvůli šíření epidemie koronaviru. Pedagogičtí pracovníci ve školách zabezpečují vhodnou výchovně vzdělávací činnost, dozor a dohled podle věku dítěte a stravování.

Zájemci o umístění dítěte mohou své požadavky zasílat přímo do jedné ze sedmi škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň v kopii na krajský úřad na email: michal.duda@kr-zlinsky.cz.

Školská zařízení, která zajišťují péči o děti:
ZŠ Zlín, Křiby 4788
ZŠ Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380