Nový web s nabídkou cykloturistiky na Východní Moravě

16.6.2015

VÝCHODNÍ MORAVA – Nové webové stránky http://www.vmnakole.cz/ určené cykloturistům připravila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy. Na novém webu je přehledně uspořádána nabídka atraktivních tras pro různé cílové skupiny cykloturistů, ale také jsou zde informace o zajímavých akcích, možnostech dopravy jízdních kol a další služby včetně předpovědi počasí. Stránky umožňují vyhledávání podle různých kritérií dle lokality, náročnosti či cílové skupiny.

„Turistický region Východní Morava má ambice stát se bezesporu jednou z nejlepších cykloturistických destinací v České republice. A to díky rozvinuté infrastruktuře, která zahrnuje jak hustou síť bezpečných cyklostezek v údolích řek, tak zajímavé terénní trasy v hornaté krajině i bike arény se zábavnými traily,“ uvedl Ladislav Kryštof, radní Zlínského kraje pro oblast cestovního ruchu.

„V minulém roce jsme provedli kompletní pasport značených tras v terénu. Je jich na Východní Moravě přes 7 tisíc kilometrů, z toho 2,5 tisíce připadá na cyklotrasy. Cykloturistika díky výborným podmínkám do našeho kraje láká velké množství návštěvníků, chceme jim usnadnit hledání vhodných tras. Ty si u nás užije prakticky každý, jak rodina s dětmi, tak náročný biker, ale také milovníci tzv. vinařské turistiky či lidé, kteří rádi putují na kole za sakrálními památkami. Webové stránky postupně doplňujeme a průběžně aktualizujeme,“ říká Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V minulém roce se na dvou páteřních cyklostezkách Východní Moravy, tj. cyklostezce Bečva a cyklostezce Baťův kanál, pohybovalo přes 400 tisíc uživatelů.

16. 6. 2015

PhDr. Dana Daňová
ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.
577 043 900, 733 161 670
dana.danova@vychodni-morava.cz
www.vychodni-morava.cz
www.facebook.com/vychodnimorava

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.